Легалізація заробітної плати та зайнятості населення

Станом на початок липня 10,4 тис. осіб мали статус безробітного

«Станом на 1 липня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримували 10,4 тис. осіб, що мали статус безробітного, що на 38,8% менше, ніж на відповідну дату минулого року. За сприяння служби зайнятості у першому півріччя 2021 року працевлаштовано 8,3 тис. осіб, 3,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 539 осіб», - зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.

11:32:22 23.07.2021

З початку проведення інспекційної кампанії в області виявлено 32 незадекларованих працівники

Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки та лікарняні. Легальному працівнику допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть пільги, якщо у нього є малолітні діти.

13:22:26 15.07.2021

Незадекларована праця – погано для всіх

Для держави. Неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, сприяють ухиленню від сплати податків, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів. Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, бібліотеки, дитячі садочки, ремонтувати дороги і освітлювати вулиці тощо.

16:02:49 13.07.2021

Робоча зустріч з суб’єктами господарювання за видом економічної діяльності «Охорона здоров’я».

08.07.2021 року в приміщенні Заболотівської селищної ради відбулася зустріч представників робочої групи з легалізації заробітної плати та зайнятості населення у Заболотівській селищній раді з суб’єктами господарювання за видом економічної діяльності «Охорона здоров’я».

09:10:31 08.07.2021

Масштаби незадекларованої праці в Україні

За останніми офіційними даними Державної служби статистики України 3,27 млн осіб повністю або частково зайняті неформально. До них треба було б додати дані про людей, що отримують зарплату «в конверті», не оформлюють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає.

09:01:06 07.07.2021

З 1 липня Держпраці у взаємодії з ДПС розпочне інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників

Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рікбуло узгоджено механізм спільної роботи ряду державних органів, у тому числі Держпраці та ДПС, щодо реалізації спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

09:42:23 30.06.2021