Відділ культури, духовності та туризму

В.о. начальника відділу культури,

духовності та туризму     -    Косович Віра Петрівна

E-Mail адреса: cultura@zabolotiv-rada.gov.ua

про роботу відділу культури, духовності та туризму апарату

Заболотівської селищної ради за 10 місяців 2021 року

Роботу у сфері культури, духовності, музейної, клубної, бібліотечної справи, туризму, охорони культурної спадщини, виконує відділ культури, духовності та туризму апарату селищної ради. У підпорядкуваннівідділукультури, духовності та туризму Заболотівськоїселищної ради знаходиться43заклади.

З них - 21 клубний заклад (6 будинків культури, 15 сільських клубів); 20 бібліотек    (доросла та дитяча бібліотеки с-щаЗаболотів та 18 сільських бібліотек по населених пунктах громади), дитяча  музична школа, музей історії  та побуту ім.Романа Ризюка села Іллінці.

Мережа чисельності працюючих у закладах  культури складає 85 працівників ( в т.ч. тех. працівники), а саме: працівників клубних установ - 44 (в т.ч.- 4 тех.працівника та електрик), з них на повну ставку працює -24, на 0.75 ставки- 10, на 0.5 ставки-10; бібліотечних працівників -25 (в т. ч. тех. працівник-1), з них на повну ставку працює- 22, на 0.75 ставки-2, на 0.5 ставки -1.Викладачів дитячої музичної школи -16. Музейний працівник -1 на повну ставку. Мережа закладів культури  у Заболотівській  громаді збережена.

Карантинні обмеження внесли свої корективи у життя закладів.Працюючи в он-лайн режимі заклади культури  розкривали свою роботу та створювали і продовжують  створювати цікаві відеоролики.

Участь народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Покутські візерунки» с.Іллінці  у  XII міжнародному різдвяному фестивалі «Коляда на Майзлях»;

Проведено он-лайн- конкурс читців «Кобзарева струна не вмирає» присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка, першу премію на обласному конкурсі читців, отримала Роксолана Вакалюк.

На базізакладів  культури   Заболотівської ТГ функціонуютьаматорськіколективи,  якіносятьзвання «народний»,їх налічується -15 колективів.

З 4 липня по 8 серпнязвітногоперіоду,у Будинкахкультури та сільських клубах громадипроводились звітихудожніхаматорськихколективів, щодіють при закладах культуриЗаболотівськоїселищної ради. Кращізвітніномери прозвучали на святковому концерті присвяченому30-ійрічниці  Днянезалежності в нашійгромаді.

Народнийаматорський ансамбль пісні і танцю «Покутськівізерунки» Будинкукультурис.Іллінці, народнийвокальний чоловічий ансамбль «Червона калина» Будинкукультурис.Балинці, народнийфольклорний ансамбль «Дзюба»  булизапрошені на святкування 580-ої річниціс.ЗалучМатеївецькоїгромади.При  клубахдіютьрізноманітнігуртки, окрім того в клубах проводятьсяшахові, шашкові, теніснітурніри.

Важливим орієнтиром діяльності бібліотеки є читач нового покоління, з його запитами та потребами. Тут органічно поєднуються традиційна культура спілкування з книгою  та новітні інформаційні технології обслуговування.Кожна бібліотека намічає свої шляхи вирішення проблеми читання.Бібліотеки  громади забезпечують обслуговування різновікових категорій користувачів у Заболотівській територіальній  громаді, у співпраці з – ліцеями , гімназіями , закладами дошкільного та позашкільного виховання, Будинками культури та сільськими клубами та іншими  організаціями , які діють на території  громади.

У бібліотеках відзначаються важливі дати в історії і сьогоденні України, поширюється інформація про історико-культурну спадщину , приділяється увага популяризації письменників-ювілярів, сучасних українських письменників, поетів, художників.

Ще одним компонентом успішності бібліотек є участь у різних конкурсах і акціях, а саме:

Бібліотекою для дорослих селища Заболотівбулопідготовлено та виграно заявку на участь  «Поповненнякнижковихфондівбібліотек у 2021 році» від Українськогоінституту книги.

Бібліотека с.Шевченкове (провідний бібліотекар Марія Михнюк) взяла участь в обласномуконкурсі«Краща бібліотека року», в якому зайнято друге місце та нагороджено Грамотою Управління культури, національностей та релігії  Івано-Франківської ОДА;

За поточний рік фонд  бібліотек громади поповнено 40 примірниками книгиІвана Дячука «Про чарівну вишиванку», на 8000 грн.. за рахунок бюджетних коштів;

в рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу» та дню дарування книг до бібліотек громади надійшли 65 примірників книг.

працівники бібліотек селища Заболотів доєдналися до Всеукраїнської акції «Збирай кришечки на протези воїнам».

Музейісторії та побутус.Іллінці,заснований в 1987 роцівчителемРоманом ІллічемРизюком. В 2008 музей отримавзвання «народного». В ходіроботи за звітнійперіод 2021 року,  вдалосьдосягтипоставленихцілей, а саме: підтримувати роботу музею попри загальнодержавний карантин,здобутиновіекспонати, зробленопереписінвентаризаційної книги. Історичний фонд музею постійнооновлюється. Екскурсії проводяться за попередньоюдомовленістю і з обмеженоюкількістю людей.

В Заболотівській ДМШ на 1 вересня 2021 р. налічується 140- учнів з усіх населених пунктів нашої громади, працює -16 викладачів.

Протягомнавчального року, багатоучнів мали здобутки та високі результати за активну участь у Всеукраїнських та Міжнароднихдистанційних конкурсах-фестивалях.

Дітивідвідуютьтаківідділи:класфортепіано;клас вокалу; клас акордеона, баяна;клас скрипки; клас гітари; клас духовихінструментів. В цьому році відкрито клас бандури. Проведено роботу щодо ремонту будівлі та створено відповідні санітарні умови школи.

Викладачі та учні школи постійно беруть участь в культурних заходах Заболотівської ТГ.

Закладами культури Заболотівської громади  проводиться робота по збору матеріалів для написання книги історико-етнографічного нарису «Заболотів. Заболотівщина».

Дякуючи щоденній праці клубних працівників, викладачів дитячої музичної школи, бібліотекарів, фахівців музейної справи зберігається, розвивається, відтворюються безцінні духовні скарби.