Стадник Світлана Степанівна - начальник відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

 

 

 

 

 

Юзюк Галина Василівна - головний спеціаліст відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Войціховська Олександра Іванівна - головний спеціаліст відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Семирга Лідія Василівна - головний спеціаліст відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Близнюк Оксана Олександрівна - спеціаліст 1 категорії відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Вакалюк Мар’яна Іванівна - спеціаліст 1 категорії відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Костюк Віра Василівна спеціаліст 1 категорії відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Майгутяк Оксана Іванівна - інспектор з кадрів відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Лукащук Денис Ігорович інспектор з питань молодіжної політики та спорту відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

Ступарик Григорій Васильович - інспектор з господарської роботи відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради

 

Графік роботи та прийому:

Понеділок-четвер:     8:00-17:15 год.

П’ятниця:                 8:00-16:00 год.

Обідня перерва:       12:00-13:00 год.

Контактна інформація:

78315, селище Заболотів, вул. Б. Хмельницького, 6, каб. 15

E-Mail адреса: [email protected]

тел. 068 036 76 20

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу відділу освіти, молодіжної політики та спорту
Заболотівської селищної ради 
за 10 місяців 2021року

 

Реалізація повноважень у сфері освіти

 

Відділ освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради є виконавчим органом Заболотівської селищної ради, що реалізує державну політику в галузі розвитку освіти, молодіжної політики та спорту. Засновником Відділу є Заболотівська селищна рада.

Відділ утворений 02 лютого 2021 року відповідно до рішення селищної ради від 26 січня 2021 року №68-3/2021 «Про створення відділу освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради».

Відділ підпорядкований селищному голові і відповідає за виконання частини повноважень виконавчих органів ради, покладених на нього у встановленому порядку, а з питань здійснення делегованих йому повноважень підконтрольний Департаменту освіти і науки Івано-Франківської державної адміністрації.

Відділ діє на підставі Положення про відділ та утримується за рахунок коштів селищного бюджету.Відповідно до рішення Заболотівської селищної ради від 24 грудня 2020 року №48-2/2020 «Про затвердження структури виконавчих органів селищної ради, загальної чисельності апарату селищної ради та її виконавчих органів», рішення Заболотівської селищної ради
від 26 січня 2021 року №72-3/2021 «Про затвердження змін до структури виконавчих органів селищної ради, загальної чисельності апарату селищної ради та її виконавчих органів», рішення Заболотівської селищної ради від 08 лютого 2021 року №78-4/2021 «Про внесення змін до рішення селищної ради  від 26 січня 2021 року №72-3/2021 «Про затвердження змін до структури виконавчих органів селищної ради, загальної чисельності апарату селищної ради та її виконавчих органів»» чисельність відділу складає 11 штатних одиниць. Відділ  в своїй структурі має  посади працівників, які у тісній взаємодії здійснюють реалізацію завдань, відповідно до покладених на них функцій і обов’язків, зокрема:

 • начальник відділу;
 • 2 головні спеціалісти;
 • 3 спеціалісти І категорії;
 • інспектор з господарської роботи;
 • інспектор з питань молодіжної політики та спорту;
 • 2 інспектори-методисти:
 • інспектор з кадрів.

Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Адреса відділу: 78315, вул. БогданаХмельницького, 6, селище Заболотів, Коломийський район, Івано-Франківська область, каб. 15, e-mail: [email protected].

Організація освітньої роботи відділу освіти та закладів ЗЗСО  спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти, інших нормативно-правових актів.

Мережа закладів освіти 

 • 6 – ліцеїв;
 • 5 – гімназій;
 • 5 – початкових шкіл;
 • 7 – закладів  дошкільної освіти;
 • 5 – дошкільних підрозділів.

У 16 закладах загальної середньої освіти навчається 2217 учнів, загальна кількість класів – 135, з них:

 • 1-4 класів – 61 ;
 • 5-9 класів – 61;
 • 10-11 класів 13 .
 • Освітні  послуги здобувачам освіти надають 326 педагогів, обслуговують ЗЗСО 110 техпрацівників.

Кількісний та якісний склад педагогічних працівників

Вища категорія

171

І категорія

49

ІІ категорія

35

Спеціаліст

61

Педагогічне звання

Старший учитель

 

114

Учитель-методист

9

Відмінник освіти України

1

 

З 1 вересня 99,9 % дітей шкільного віку приступили до навчання.

Не  навчаються для здобуття повної загальної середньої освіти 2 підлітки із селища Заболотів (мають свідоцтво про базову середню освіту). Учениці 9 класу Олешківської гімназії не  дозволяють відвідувати школу батьки. У  селі Балинці  дитина 7 років не пішла у 1 клас за станом здоров’я і відвідує Балинцівський ЗДО «Бджілка».

Індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж)  охоплено    6-ох дітей ( за станом здоров’я)  та 25 учнів ( недостатня кількість дітей для створення класів). Всього – 31 учень.

Інклюзивне навчання організоване для 10 учнів:

 • Хлібичинська гімназія – 1 учень;
 • Тростянецька гімназія  - 1 учень;
 • Тулуківська гімназія - 1 учень;
 • Балинцівський ліцей – 4 учні;
 • Ганьківський ліцей - 1 учень;
 • Заболотівський ліцей –1учень;
 • Борщівська початкова школа - 1 учень.

За звітний період впроваджується  проєкт  «Інноваційний прорив», участь у якому дала можливість забезпечити електронними засобами навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент для початкових класів КМ MEDIA Ed Profi» для закладів загальної середньої освіти для 1-2-х класів Нової Української Школи вартістю 499,000  тис.грн.
Крім того Заболотівська громада отримала сертифікат на 1,5 мільйона гривень для обладнання електронними освітніми ресурсами 5 кабінетів початкової школи, 5 кабінетів математики, 5 кабінетів початкової освіти для інклюзивного навчання та 5 закладів дошкільної освіти.

У квітні укладено меморандум про співробітництво між закладом вищої освіти «Університет Короля Данила» та Заболотівською селищною радою з метою створення сприятливих умов для розвитку освіти і науки, спорту та дозвілля, організацій та проведення спільних науково-практичних, навчальних, методичних, спортивних, інформаційних та комунікативних заходів, обміну досвідом між Сторонами. Першим  результатом такої співпраці є участь та перемога випускників Рудниківського ліцею, а саме: Шпак Вікторії та Кушик Вікторії – у  конкурсі «Твої таланти, Україно» на базі університету, що надало можливість їм навчатися у цьому навчальному закладі на пільгових умовах (50% знижка за оплату навчання)..

У березні 2021 року перевірено достовірність введеної інформації про випускників - 2021 та сформовано пакет на виготовлення документів про освіту, забезпечено реєстрацію відділу освіти в ЄДЕБО. Організовано дистанційне навчання на період карантину. Під час карантину відділ освіти постійно надає рекомендації щодо роботи закладів освіти в умовах дистанційного навчання. Створені мобільні вайбер-групи директорів закладів освіти, завідуючих закладів дошкільної освіти. До мережі ІНТЕРНЕТ підключені всі заклади освіти. З 24 закладів освіти  в 14 створені веб-сайти.

 У березні,  квітні 2021 року відбулася атестація педагогічних працівників. Комісією відділу освіти було проатестовано 10 працівників дошкільних закладів та 47 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти громади.

У квітні 2021 року за допомогою електронного порталу здійснено замовлення підручників для 4, 8  класів закладів загальної середньої освіти, зроблено їх розподіл. До 1 вересня у ЗЗСО  надійшли  підручники  для 4 класу НУШ, у кінці жовтня –підручники для 8 класу. У червні проведено інвентаризацію підручників по всіх закладах освіти в електронному вигляді.

Організовано підвіз учнів до пунктів проведення ЗНО. В цьому році склали ЗНО лише ті випускники, які виявили бажання вступати на навчання у заклади вищої освіти. З 106 випускників 2021 року проходили ЗНО:
         - з української мови та літератури - 83;

 •  - з математики-81;
 • - з англійської мови-20;
 •  - з історії України - 63;
 • - з хімії - 5;
 • - з біології-16;
 • - з фізики-8;
 • - з географії - 33.

Кількість випускників, які здобули базову середню освіту – 201, з них одержали свідоцтво з відзнакою – 24.

Випускників, які здобули повну загальну середню освіту – 106, з них
5 – нагороджені  Золотими медалями, а 4 – Срібними медалями.

За звітній період відділом освіти підготовлена відповідна документація про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти. Відбулися конкурси на заміщення вакантних посад директорів Балинцівського, Рудниківського та Троїцького ліцеїв. 15 листопада відбудеться завершальний етап конкурсу на заміщення вакантної посади  керівника Ганьківського ліцею.

         Проведено 4 наради керівників ЗЗСО, ЗДО та серпнева конференція на тему: «Нова Українська школа: підсумки та стратегічні пріоритети організації освітнього  процесу в закладах освіти Заболотівської селищної ради на 2021-2022 навчальний рік».

За сприянням відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей було оздоровлено 20 дітей, з них 2 (дві) дитини оздоровлювалися в державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек»»,
2 (дві) дитини у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода Гвардія»», а також 16 (шістнадцять) дітей в оздоровчих закладах на території Івано-Франківської області.

Відділ освіти, молодіжної політики та спорту отримав, зареєстрував та опрацював 276 листів, електронно опрацьовано 1577 листів. Видано 119 наказів, з них: з основної діяльності - 74, з кадрових питань - 35, про надання відпусток – 10.

Розглянуто 15 звернень громадян, на особистому прийомі у начальника прийнято 55 осіб.

Впродовж вересня-жовтня здано державну статистичну звітність, а саме: звіт ЗНЗ-1 , РВК-76, РВК-77, РВК-83, Д-4, Д-5, Д-6, Д-7-8, Д-9.

 

Організація підвозу

        Підвіз дітей, що проживають  на відстані більше 2 км  від закладу освіти, здійснюється 3-ма автобусами (1 автобус перебуває у користуванні Іллінецького ліцею, 2 автобуси – МРЦ). Підвозу потребують 454 здобувачі освіти. Забезпечені підвозом 258 дітей (57% від потреби). Зовсім не підвозяться учні Балинцівського ліцею, частково організований підвіз до Троїцького ліцею та Тростянецької гімназії. Автобуси потребують оновлення.

 

Організація харчування

Увага керівників закладів освіти зосереджена на першочерговості збереження здоров’я і життя дітей, необхідності посилення заходів із запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед здобувачів освіти шляхом організації якісного гарячого харчування.

Всі здобувачі освіти забезпечені гарячим харчуванням.
У відповідності до рішень виконавчого комітету Заболотівської селищної ради від 28 січня 2021 р. №29-2/2021 та від 26 лютого 2021 р.  №54-3/2021  «Про звільнення від оплати за харчування»розмір плати за харчування зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей (для ЗДО);

Безкоштовно харчуються здобувачі освіти пільгових категорій:

 • діти-сироти, позбавлені батьківського піклування  - 3 учнів , 100 % від кількості по категорії;
 • 10 дітей з особливими освітніми потребами, 100 % від кількості по категорії;
 • діти з числа осіб, визначених ст.. 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  - 44, 100 % від кількості по категорії;
 • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу  малозабезпеченим сім’ям» – 13, 100 % від кількості по категорії.

Вартість сніданку – 25.00 гривень.

Періодично працівниками відділу освіти здійснюється контроль за якістю харчування.  Не у всіх ЗЗСО гаряче харчування   відповідає нормам Санітарного регламенту. На виконання постанови КМУ від 24.03.2021 року №305  потребують відповідного  оснащення харчоблоки.

 

Матеріально –технічне забезпечення

В усіх закладах освіти Заболотівської селищної ради  до початку нового 2021/2022 навчального року зроблено поточні ремонти, оновлені класні кімнати, кабінети,  їдальні, спортзали та інші приміщення.

Роботи проводилися за кошти селищної ради, батьків, меценатів.

В загальному для проведення ремонтних робіт освоєно 826533,00 грн. Зокрема селищна рада виділила - 315 473,00 грн., батьківські кошти становлять – 310 354,00 грн., депутатські кошти - 58 247,00грн., кошти меценатів – 142 459,00 грн..

В цьому році значно покращилась  матеріально-технічна база закладів освіти .

Уперше місцевою владою виділено 806035,48 грн. для покращення матеріально-технічної бази шкіл Заболотівської селищної ради.

З  коштів освітньої субвенції придбано:

- 31 - комп’ютер;

- 1 – планшет;

- 21 – телевізор;

- 1 – проектор;

- 2 - комплекти мультимедійного обладнання;

- 1 - інтерактивна дошка

на загальну суму 758235,48 грн.

За кошти місцевого бюджету закуплено:

 • принтери – 7 шт.

        на загальну суму 47800,00 грн.

Забезпечено заклади освіти захисними масками та дезінфікуючими засобами.

Проведена відповідна робота по підготовці ЗЗСО та ЗДО до опалювального сезону:

 • здійснено повірку газових лічильників, манометрів та сигналізаторів (ВАТ « Івано-Франківськгаз);
 • організовано навчання відповідальних за газове господарство в ЗЗСО та ЗДО;
 •  керівниками освітніх закладів підготовлено пакет документів щодо дозволу подачі газу в котельні.

Проте в більшості  ЗЗСО відсутні належні умови для дітей з особливими освітніми потребами (пандуси, ресурсні кімнати),  потребують заміни учнівські парти, класні дошки.

 

 

Методична робота

Значна увага  спрямована на вдосконалення науково-методичної роботи педкадрів та організацію освітнього процесу. Відділ освіти організовує участь педагогічних працівників у вебінарах, семінарах, онлайн – конференціях, які проводилися на платформах від МОН України, на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, забезпечує проходження курсів підвищення кваліфікації.

Організовано роботу методичних об’єднань таких циклів:

 • суспільно-гуманітарний (керівник Костинюк Марія  Василівна.);
 • природничо-математичний (керівник Антонюк Тетяна Петрівна.);
 • початкові класи (керівник Гуцуляк Ірина Миколаївна);
 • виховна робота (керівник Атаманюк РусланаПетрівна);
 • художньо-естетичний (керівник Негрич Володимир Миколайович);
 • психологічна служба (керівник Танасійчук Галина Ярославівна);
 • трудове навчання (керівник Жовтяк Ірина Петрівна).

 

Інспекторами – методистами проведені серпневі студії педагогічних працівників з 13 навчальних предметів, спільно з керівниками методичних об’єднань розроблено і погоджено план роботи на поточний рік.  Семінари на базі ЗЗСО розпочнуться з 20 листопаду відповідно до плану.

Вчителі- методисти будуть залучені до організації та проведення семінарів та вебінарів. Учителі, які викладатимуть у 5 класі НУШ у 2022-2023 н.р  беруть участь у навчальних вебінарах, онлайн-конференціях на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Вчителі англійської мови проходять навчання на базі Британської ради.

Постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота серед працівників ЗЗСО, спрямована на активізацію вакцинації проти коронавірусної хвороби. На даний час провакциновано 453 працівники освітніх закладів. З них: в ЗЗСО – 342, в ЗДО – 95 працівників, що становить  82,1% від загальної кількості.

 

Олімпіади та конкурси

У процесі створення умов для раннього виявлення і розвитку обдарованих і талановитих дітей, заохочення та стимулювання їх допитливостібуло організовано і проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад  з навчальних предметів у 2021-2022 навчальному році , І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика. Всі  ЗЗСО Заболотівської ТГ подали заявки на участь у ІІ етапі вищезгаданих олімпіад та конкурсів, які будуть проведені протягом листопада- грудня 2021 року. 18 здобувачів освіти нашої громади вже взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Учениця 10 класу Заболотівського ліцею Корбут Дарина Ігорівна (вчитель історії Білик Віра Михайлівна), отримала ІІІ місце.

 

Нова українська школа

У 2021/2022 навчальному році пріоритетним напрямом є реалізація нових підходів виховання у процесі становлення Нової української школи. З цього погляду виховання не повинно зводиться до окремих виховних занять, а має стати невід’ємною складовою всього освітнього процесу, проходячи наскрізно як через навчальні предмети, так і через систему позакласної та позашкільної роботи.

Важливим кроком реформування середньої освіти стала Концепція Нової української школи (НУШ), затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р1.

Головною метою Нової української школи є всебічний розвиток, виховання та соціалізації особистості, яка була б здатна до успішної взаємодії із соціальним та природним середовищем. Компетентнісне навчання стає одним із головних пріоритетів НУШ.

Всі вчителі початкових класів Заболотівської громади працюють за типовою освітньою програмою  НУШ-2 (під керівництвом Шияна Р. Б.) Учителі початкових класів мають право розробляти самостійно модельні навчальні програми, але на даний час опитування вчителів показало, що вони не готові до самостійного моделювання програм, пояснюючи це браком необхідних навичок. Такий результат підштовхує до висновку про необхідність організації навчальних тренінгів для вчителів, які мають бажання розробляти навчальні модельні програми.

Учні та вчителі початкових класів забезпечені навчальними підручниками. За активної підтримки держави, органів місцевої влади, місцевого самоврядування та батьківської громадськості в усіх ЗЗСО створено новий освітній простір: сучасний дизайн, нове навчальне обладнання, мобільні одномісні парти та стільці; сучасні програмні та технічні засоби навчання: телевізори, ноутбуки, копіювальна техніка. 

Нові умови навчання стимулюють вчителів до використання в роботі ноутбуків, що свідчить про володіння вчителями сучасними інформаційними технологіями.

У цьому навчальному році у нашій громаді відкрито 14 перших класів, в яких навчається 205 першокласників. Всього учнів 1-4 класів 892. З них 1 класи – 205, 2 клас – 235, 3 клас – 223, 4 клас – 230. Всього вчителів 1-4 класів 70.  Є школи, у яких немає класів, тому організоване індивідуальне навчання, а саме :

 • Рожневопільська початкова школа: 1 клас -2 дитини, 2 клас- 1 дитина,  3 клас -3 дитини;
 • Шевченківська початкова школа: 1 клас- 4 дитини, 2 клас -3 дитини;
 • Келихівська початкова школа:1 клас- 3 дитини, 2 клас- 4 дитини,           3 клас- 1 дитина;
 • Любківська початкова школа – відсутній 3 клас;
 • Олешківська гімназія – 2 клас- 4 дитини.

Всі вчителі початкових класів згідно нового стандарту проходять щорічні накопичувальні курси підвищення кваліфікації  на базі ОІППО , на онлайн-платформіEdEra, або за рішенням педагогічної ради школи на інших онлайн-платформах. В цьому році всі вчителі початкових класів повинні пройти онлайн-курс на платформі EdEra «Оцінювання без знецінювання», оскільки питання оцінювання на даний момент хвилює вчителів найбільше.

Форми методичної роботи різноманітні і відповідають змісту діяльності, професійним можливостям, освітнім потребам і інтересам, що дає змогу педагогам стати не пасивними глядачами і слухачами, а активними учасниками.

З метою більш широкого інформування педагогічної громадськості щодо новин НУШ  створено Viber групу    «Початківці Заболотівської ТГ», яка налічує близько 60-70 учасників. Тут можна обмінятися необхідними методичними, дидактичними  матеріалами  та нормативно-правовими , які вчитель використовує в освітній діяльності, і власними матеріали для  роботи НУШ. 13 жовтня  тренером НУШ, керівником методичного об’єднання вчителів початкових класівГуцуляк І. М. проведено онлайн-зустріч вчителів 2-4-х класів «Формальне оцінювання навчальної діяльності учнів»

 

Дошкільна освіта

Потужність  дошкільних закладів Заболотівської громади  складає- 722 місця, вихованців - 503. Функціонує 28 груп, з них:

     - 3 інклюзивні групи (Тулуківський ЗДО «Дюймовочка», Балинцівський  ЗДО» Бджілка», Ганьківський ЗДО «Світанок»).

 • груп від 1 до 3 років  - 3( місто – 2, село -1), в них 44 вихованці;
 • груп від 3  до 6 років -  25( місто- 4, село-21), в них 459 вихованців.

Всі дошкільні навчальні заклади загального розвитку ( тобто , в громаді відсутні  дитсадки для дітей  з порушенням зору, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку , санаторні  тощо).

Охоплення дітей дошкільною освітою віком від 3-х до 6 років всіма формами ( соціальний патронаж , інклюзивна освіта) становить 100%.

      За звітний період проведено ряд заходів:

 •  нарада директорів на тему: «Організація освітнього процесу та харчування в ЗДО»;
 • контроль за якістю харчування  дітей в закладах дошкільної освіти. Здійснено об’їзд всіх 12 ЗДО та ДП, з метою контролю за якістю харчування  та дотримання Санітарного регламенту;
 • проведено методичні об’єднання  вихователів  старших та ясельних  груп на базі Балинцівського  ЗДО «Бджілка»  та Заболотівського ЗДО «Берізка»;
 • семінар директорів ЗДО на базі  Тулуківського  ЗДО  «Дюймовочка»;
 • надання методичної допомоги дошкільним підрозділам, які нещодавно були створені, зокрема Рудниківський ДП «Сонечко», Троїцький ДП      «Зернятко», Шевченківський ДП «Весела хмаринка», Келихівський ДП  « Веселка».
 •  проведено нараду директорів ЗДО на тему: « Вакцинація працівників ЗДО, організація освітнього процесу  в умовах карантину». Обговорено питання, що стосуються  управлінської діяльності та дотримання інструкції з ведення діловодства в ЗДО.

Позашкільна освіта

Позашкільна освіта , як невід’ємна складова  неперервної освіти, створює умови для творчого , інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей у вільний час шляхом  формування, утримання та розвитку  позакласної гурткової  роботи  відповідно до освітніх, культурних  потреб. Так, на базі Заболотівського ЦДЮТ  працює 20 гуртків , в яких займається  300  здобувачів освіти, а 946 здобувачів освіти  охоплені  гуртковою  роботою ( 65 гуртків) в закладах загальної  середньої освіти.

10.11.2021 року  відбувся II етап Конкурсу « Іграшка-сувенір» , де було визначено та нагороджено грамотами переможців II етапу Конкурсу.

 

В систему безперервної  загальної середньої освіти  входить Заболотівський  міжшкільний  ресурсний центр. Головною метою МРЦ є поглиблення базової трудової підготовки  школярів, здійснення  допрофільного  та профільного навчання, оволодіння  робітничими професіями , спеціальностями  відповідно до їх інтересів.             

 

Контингент учнів МРЦ – 158 здобувачів освіти, функціонує 12 груп. Центр обслуговує 4 ліцеї: Заболотівський, Ганьківський, Іллінецький, Троїцький та здійснює допрофільну підготовку з таких професій:

 • водій автомобіля;
 • тракторист;
 • кравець.

Робота МРЦ сприяє удосконаленню якості підготовки робітничих кадрів з урахуванням вимог сучасного виробництва, науки, техніки, культури і перспектив їх розвитку.

 

Фізична культура та спорт

Фізична культура та спорт є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, об’єднаного спільними цінностями і культурою держави.

 Метою фізичної культури та спорту є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних, формування цінностей, необхідних для успішної самореалізації.

На території  Заболотівської селищної ради наявні :

    - футбольні поля – 11;

    - волейбольні майданчики- 8;

    - спортивні зали-8;

    - спортивні майданчики- 2;

    - майданчики зі штучним покриттям-3;

    - майданчики з трав’яним покриттям-1.

З метою забезпечення фізичного розвитку учнів у Заболотівській громаді створена мережа спортивних гуртків на базі ЦДЮТ.

В Заболотівській громаді є:

-10 футбольних клубів, з них одна  команда виступає на ПЕРШІСТЬ II-ЛІГИ«Темп» (Заболотів), інші команди виступають на районних змаганнях;

футзальний клуб «Чайка 2 », виступає на районних змаганнях;

- волейбольна команда ВК «Заболотів», виступає на обласних змаганнях;

- збірна команда Заболотівської  територіальної  громади, виступає на обласних і  Всеукраїнських змаганнях серед сільських та селищних громад.

У Заболотівській громаді розвиваються такі види спорту: волейбол, футбол, спортивний туризм, вільна боротьба.

Останнім часом додалися шахи, шашки, настільний теніс.

Суттєвим досягненням співпраці відділу освіти, молоді та спорту і Заболотівської селищної ради стало створення Громадських організацій фізкультурно- спортивної спрямованості (товариства, асоціація, клуби). Це  сприяє поширення клубної системи і популяризації спорту в громаді.

Практично всі міські спортивні заходи висвітлювались місцевими засобами масової інформації, на сайті «Заболотівська селищна рада»та на сайтах навчальних закладів.

 

В 2021році згідно програми розвитку фізичної культури та спорту Заболотівської територіальної громади було виділено 599.5 тис грн.  на розвиток фізичної культури та спорту.

      Наші досягнення:

- Участь футбольного клубу «Темп» в ПЕРШОСТІ II ЛІГИ Івано-Франківської області, який знаходиться на 1-му місці першого кола чемпіонату.

 -І місце збірної команди Заболотівської територіальної громади серед селищних і сільських територіальних громад Івано-Франківської області .

- Загальнокомандне 6 місце   збірної команди Заболотівської територіальної громади серед селищних і сільських територіальних  громад України                    м. Скадовськ.

- ІІ місце команди Заболотівської територіальної громади у спартакіаді серед  керівників та працівників апаратів територіальних громадІвано- Франківської області у м. Ворохта.

-  Участь в чемпіонаті району 9-ти  футбольних клубів .

- Проведення  Олімпійського уроку в навчальних закладах Заболотівської селищної ради.

-  Відкритий чемпіонат з шахів ZabolotivOpen2021.

-Участь у І-му етапі спартакіади серед  навчальних закладів Заболотівської територіальної  громади з міні-фуболу.

- Проведення освітянської спартакіади серед педагогів, працівників профспілкової організації.

- Подання заявки на участь  в чемпіонаті Івано-Франківської  області з волейболу серед  юнаків 2005 р.н.  і молодших,  сезон 2021-2022 рр.