Марусик Володимир  Васильович начальник відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

 

 

 

 

 

 

Боднарук Мирослава Василівнаголовний спеціаліст відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

Семенюк Тетяна Володимирівна - головний спеціаліст відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

Палійчук Наталія Василівна - спеціаліст І категорії відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

Соник Іванна Василівна - спеціаліст І категорії  відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

 

Служба у справах дітей (сектор)

Качмарська Надія Мирославівна - завідувач сектору служби у справах дітей відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

 

Сектор соціальних послуг

Гордійчук Іванна Василівна - завідувач сектору соціальних послуг відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

Панько Олена Степанівна фахівець соціальної роботи соціальних послуг відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради

Рутковська Марія Михайлівна - соціальний робітник  с. Борщів, с. Хлібичин

Курилюк Світлана Іванівнасоціальний робітник с. Рудники

Клименко Світлана Василівнасоціальний робітник селища Заболотів

Карп'юк Леся Миколаївна -  соціальний робітник селища Заболотів

Либич Уляна Дмитрівнасоціальний робітник с. Зібранівка, с. Рож-Поле, с. Шевченкове

Осадчук Оксана Ярославівнасоціальний робітник с. Іллінці

Слободян Ніна Василівнасоціальний робітник с. Троїця

Гелеван Марія Іванівна соціальний робітник  с. Ганьківці

Листопад Світлана Георгіївнасоціальний робітник с. Тростянець

Шевченко Любов Василівна соціальний робітник с. Любківці, с. Олешків

Симотюк Марія Іванівна - соціальний робітник с. Балинці, с. Трофанівка

Корбутяк Марія Василівнасоціальний робітник с. Балинці, с. Бучачки

Курилич Любов Василівна соціальний робітник с. Тулуків, с. Келехів

 

 

Графік роботи та прийому:

Понеділок-четвер:      8:00-17:15 год.

П’ятниця:                   8:00-16:00 год.

Обідня перерва:         12:00-13:00 год.

Контактна інформація:

78315, селище Заболотів, вул. Б. Хмельницького, 6, каб. 2

 E-Mail адреса: [email protected] 

 тел. + 38 03476 41279

______________________________________________________________________________________

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу відділу соціального забезпечення населення  та захисту прав дітей Заболотівської селищної  ради за 10 МІСЯЦІВ 2021 року

 

1.Реалізація  повноважень у сфері соціального захисту населення

Соціальніпослуги і соціальнийзахист – чи не найважливіші делеговані повноваження органів місцевого  самоврядування територіальних громад. Тому важливо,щоб в цих громадах формувалися структури, які б могли ефективно опікуватися соціальними питаннями і захистом  прав дітей,щоб вони мали чіткий перелік своїх функцій у цій сфері, покроковий алгоритм їх виконання і гарантовані державою джерела фінансування. Таку думку висловив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства у лютому 2021 року.

У Заболотівській територіальній громаді з 01.05.2021 року розпочав свою роботу Відділ соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради(надалі - Відділ), утворений  відповідно до рішення селищної ради від 16 квітня 2021 року №107-5/2021  «Про створення юридичної особи-відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради.

Вперше з 2017 року  (фактичного утворення громади) сформовано повноцінну структуру, яка реалізовує повноваження в сфері соціального забезпечення населення, захисту прав і законних інтересів дітей та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Лише у 2021 році питаннями охорони дитинства безпосередньо в громаді почали займатися працівники створеної служби у справах дітей (сектор) Відділу: завідувач сектору та спеціаліст, а питаннями надання соціальних послуг вразливим категоріям населення спеціалісти сектору соціальних послуг Відділу, який складається із завідувача сектору, фахівця соціальної роботи, 13 соціальних робітників. Прийом документів через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», надання консультацій з питань призначення пільг, допомог, субсидій, проведення відповідних виплат за рахунок селищного бюджету здійснюють ще 4 спеціалісти Відділу. Розробка і реалізація селищних програм, безпосередня координація роботи у соціальній сфері громади здійснюється  начальником Відділу.

На плечі працівників Відділу покладена дуже відповідальна робота – соціальна підтримка і допомога  тим мешканцям громади, хто  найбільше її потребує: ветеранам війни і праці, людям похилого віку,  дітям та особам з інвалідністю, пенсіонерам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, учасникам АТО, тимчасово переселених українських громадян та іншим.

В умовах децентралізації, враховуючи те, що протягом останніх років на рівні райдержадміністрацій питаннями соціального захисту громадян в територіальних громадах практично ніхто не займався, або займалися по залишковому принципу, а в новостворених громадах, зокрема і в Заболотівській,  відповідні органи не створювались в тому числі через нерозуміння  важливості соціальної сфери, позиціонування цієї роботи лише, як додаткових видатків з бюджету, протягом звітного року працівникам  новоствореного Відділу довелося  досить непросто.  Адже запити людей на відповідні соціальні послуги були постійно, проблеми назрівали,однак протягом  декількох років ніхто їх  не вирішував.

Ключові досягнення Відділу, завдання в соціальній сфері, які зреалізовані вперше в громаді  стануть  лейтмотивом  звіту за 2021 рік.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про соціальні послуги» 17 червня 2021 року відділ соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради внесено у Реєстр надавачів соціальних послуг.

Відповідно до протокольного доручення селищного голови відділом розроблено Проект соціально-економічного паспорта громади, який показує структуру населення,  органів влади,    економіки, освіти, культури, земельного фонду тощо, позиціонує громаду для зацікавлених осіб.

Вперше громада отримала документ, який є базовим та демонструє соціально-демографічну ситуацію, дає можливості визначити потреби жителів у наданні соціальних послуг, містить вихідні дані для планування розвитку економіки, інших сфер тощо.

Протягом звітного періоду працівники відділу працювали над реалізацією загальнодержавних, обласних програм, комплексної програми соціального захисту населення Заболотівської територіальної громади  на 2021-2025 роки,  затвердженої рішенням Заболотівської селищної ради від 24 грудня 2020 року №45-2/2020 «Про комплексну програму соціального захисту населення Заболотівської територіальної громади на 2021-2025 роки, іззмінами (далі - Комплексна програма). Протягом 2021 року вже двічі переглядався Кошторис видатків на фінвнансування Комплексної прогрпми і за результатами аналізу стану нарахування та виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО/ООС, на лікування та вирішення невідкладних соціально-побутових питань жителів громади, додаткових щомісячних виплат і компенсацій за надання соціальних послуг, та з метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості вносилися зміни до програми: планувалися нові заходи та збільшувалася сума видатків на її  виконання для задоволення соціальних потреб  жителів громади.

Комплексною програмоюна 2021 рік передбачено кошти в сумі 431,00 тис. грн. з селищного бюджету та 39,0 тис. грн. з обласного бюджету. 

Вперше передбачено кошти на надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку; на надання допомоги особам з нирковою недостатністю, які потребують гемодіалізу;на забезпечення дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю засобами особистої гігієни  тощо.

Вперше, відділом, як  розпорядником  коштів селищного бюджету у межах видатків, передбачених помісячним обсягом асигнувань субвенції з обласного бюджету на  2021 рік, укладено  договір із аптечною установою - надавачем послуг з безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, та проводиться відшкодування вартості ліків для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Загальна сума субвенції складає 9,0 тис. грн.

Також, щомісячно в рамках програми, за кошти обласної субвенції, проводяться додаткові виплати в сумі 500,00 грн. особам, які перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту та територіальної цілісності України. Станом на 01.12.2021 року виплачено11,0 тис. грн.

При Заболотівській селищній раді функціонує комісія з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам, які проживають на території  Заболотівської селищної ради (далі – Комісія). Так, за звітний період, відбулось 10 засідань комісії, на яких розглянуто 208 заяв жителів громади.

 

Структура звернень жителів Заболотівської громади

на одноразову грошову допомогу у січні-жовтні 2021 року

Населений пункт

Кількість заявників

Заболотів

47

Балинці

12

Борщів

16

БорщівськаТурка

2

Бучачки

6

Вишнівка

2

Ганьківці

15

Зібранівка

3

Іллінці

29

Келихів

1

Любківці

5

Олешків

2

Рудники

21

Троїця

16

Тростянець

17

Трофанівка

3

Тулуків

1

Хлібичин

8

Шевченкове

1

 

 Як видно з діаграми, найбільше звернень за період з січня по жовтень 2021 року було від жителів смт. Заболотів (23 %), с. Іллінці (14%) та с. Рудники (10%).

За результатами засідань Комісії було прийнято відповідні рішення виконавчого комітету селищної ради, згідно з якими 201-му жителю Заболотівської територіальної громади виділено одноразову грошову допомогу на загальну суму 264,5 тис. грн.,зокрема:

 • 107,59 тис. грн. на лікування (125 осіб), з них7,00 тис. грн. 4 особам з хронічною нирковою недостатністю, які потребують гемодіалізу;
 • 113,0 тис. грн. на допомогу та лікування учасникам АТО/ООС, бійцям-добровольцям, членам сім’ї загиблих під час виконання бойових дій учасників АТО/ООС (56 осіб);
 • 11,0 тис. грн. на забезпечення дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю засобами особистої гігієни (3 особи);
 • 31,1 тис. грн. на вирішення невідкладних соціально-побутових питань (16 осіб), з них 3,0 тис. грн. ліквідаторам аварії на ЧАЕС (6 осіб) та 24,00 тис. грн. на ліквідацію наслідків пожежі (3 особи);
 • 1,81 тис.грн.особі, з числа дітей-сиріт.

Станом на 01.12.2021 року виплачено одноразової грошової допомоги в сумі 242,7 тис. грн., заборгованість становить 21,8 тис.грн.

 

 

Основна частка звернень жителів Заболотівщини стосувалась матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС (43 %) та виділення коштів на лікування (40%).

Протягом звітного періоду, відповідно до п. 2.5 Комплексної програми,4-ро жителів отримували щомісячні додаткові виплати одному з батьків на неповнолітніх дітей до досягнення ними 18-річного віку (якщо діти навчаються – до 23 років), непрацездатним батькам загиблих під час проведення АТО, особам з інвалідністю І групи, інвалідність яких пов’язана з участю в АТО доплату непрацездатним батькам загиблих під час проведення АТО на загальну суму 21,5 тис. грн.

 

На виконання наказів Міністерства соціальної політики України від 22.01.2020 № 45 про підключення до програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та від 12.02.2021№ 79 про упровадження даного програмного комплексу, листа Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 15.02.2021 № 1170/01.1-07/10 про впровадження програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», з 03 березня 2021 року прийом заяв і документів для призначення соціальних допомог, житлових субсидій та пільг мешканців Заболотівськоїтериторіальної громади здійснюється Відділом виключно через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».З  часувпровадженняпрограмного комплексу «Інтегрованаінформаційна система «Соціальна громада» було сформовано та передано до Снятинського відділу адміністративного забезпечення управління соціального захисту населення Коломийської райдержадміністрації (далі- Снятинський відділ)1008 паперових та 905 електронних справ, зокрема:

 • 612 справ на призначення державних соціальних допомог;
 • 90 справ на надання пільг на оплату за житлово-комунальні послуги;
 • 203 справи на призначенняжитлових субсидій.

 

 

Працівниками Відділу постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань соціального захисту населення на надаються консультації громадянам з питань отримання державних допомог, компенсацій, грошових виплат, соціальних послуг, пільг, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та інших соціальних виплат, передбачених діючим законодавством, визначення потреб громадян у соціальній підтримці.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» Відділом здійснюється прийом відповідних документів та заяв від фізичних осіб про згоду надавати соціальні послуги і від осіб, які потребують надання соціальних послуг, про згоду отримувати соціальні послуги для призначення компенсаційних виплат по догляду за особами похилого віку та особами з інвалідністю, та передача відповідного пакету документів до Снятинського відділу. Станом на 01.11.2021 року такі компенсаційні виплати призначено 2-ом мешканцям Заболотівської територіальної громади, яким виплачено у 2021 році 15,2 тис. грн.

Також, вживаються всі можливі заходи стосовно погашення заборгованості з виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надаютьсоціальні послуги» (втратила чинність). Станом на 01.11.2021 року такої компенсації з місцевого бюджету виплачено у сумі 18,0 тис. грн., в тому числі 3,2 тис. грн. на погашення заборгованості за 2020 рік.

Протягом 2021 року Відділом укладено договори з Снятинською дільницею ТОВ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ», Снятинським відділенням АТ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ», Снятинським комерційним відділенням ТОВ «ПРИКАРПАТЕНЕРГОТРЕЙД», КП «Заболотівський ККП»,  АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»  на відшкодування з селищного бюджету наданих послуг газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення, перевезення жителям громади на які надаються пільги. Таким чином, у 2021 році за 21 особу, яка має право на пільги за рахунок коштів селищного бюджету, відшкодовано кошти в сумі 40,00 тис. грн. В їх число входить:

 • 11 осіб з інвалідністю по зору І групи;
 • 6 осіб з інвалідністю по зору ІІ групи;
 • 2 особи з числа членів сім’ї загиблих/пропавших безвісті під час виконання бойового завдання учасників бойових дій;
 • 2 особи, які перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту та територіальної цілісності України.

 

 

Вперше  впорядковано роботу в цьому напрямку та розроблено  Порядок призначення та надання пільг на оплату за житлово-комунальні послуги окремим категоріям населення Заболотівської територіальної громади за рахунок коштів селищного бюджету, який було затверджено рішенням виконавчого комітету Заболотівської селищної ради від 21.10.2021 №183-11/2021. Таким чином, було визначено перелік осіб, які мають право на пільги з селищного бюджету та врегульовано механізм прийому заяв, призначення та виплати пільг на оплату за житлово-комунальні послуги.

В результаті проведення реформи децентралізації, з метою створення належних умов для реалізації прав, свобод та законних інтересів повнолітніх осіб, які визнані судом недієздатними та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена розпорядженням Заболотівської селищної ради від 02.04.2021 № 34-А (зі змінами)  вперше створено комісію з питань опіки і піклування над недієздатними особами. У звітному періоді було декілька звернень громадян з цих питань та їм надавались відповідні  консультації.

Варто відзначити і те, що у звітному році Заболотівською селищною радою порушено 3 клопотання перед Коломийською районною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною державною адміністрацією про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» жителькам с. Борщівська Турка, с. Іллінці та с. Троїця.  З нетерпінням чекаємо відповідних Указів Президента України та урочистого відзначення наших землячок.

 

ІІ.Реалізація   завдань усферізахисту прав та законнихінтересівдітей

 

Протягом 2021 року працівниками служби у справах дітей (сектор) Відділу вперше виявлено 22 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у зв’язку з ухилення батьків від виконання своїх обов’язків з виховання дітей.Стосовно даних дітей сформовано особові справи та своєчасно внесено дані по кожній дитині до електронних обліково-статистичних карток.

Проведено 4 засідання міждисциплінарних команд на яких обговорено та підготовлено по кожній дитині, яка перебуває у складних життєвих обставинах індивідуальні плани соціального захисту дітей, які були затверджені на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини Заболотівської селищної ради 20 травня 2021 року № 2; 28 липня 2021 року № 4; 20 вересня 2021 року № 6, 20 жовтня 2021 року № 7.

Протягом звітного періоду працівниками сектору служби у справах дітей Відділу було складено 10 актів проведення оцінки рівня безпеки дітей та 12 актів обстежень умов проживання дітей.

Дані сім’ї перебувають на постійному контролі  із батьками проводяться профілактично-роз’яснювальні бесіди, здійснюється обстеження умов проживання дітей щодо створення належних умов для проживання та виховання дітей, попереджено батьків про відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків. Так, з початку поточного року 5 батькам винесено попередження про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення ними від виконання батьківських обов’язків. До відділення поліції № 1 (м. Снятин) направлено 2 клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності(ч. 1 ст. 184 КпАП) за ухилення батьків від виконання своїх батьківських обов’язків.

Відповідно до розпорядженняЗаболотівськоїселищної ради від 01.04.2021 року № 33-А «Про створеннякомісії з питаньзахисту прав дитиниЗаболотівськоїселищної ради» (із змінами згідно з розпорядженням від 06.09.2021 року № 98-А «Про внесення змін до розпорядження селищної ради від 01.04.2021 р. № 33-А «Про створення комісії з питань захисту прав дитини Заболотівської селищної ради») вперше  забезпечено функціонування органу опіки та піклування селищної ради.

Протягом квітня-жовтня 2021 року проведено 7 засідань комісій з питань захисту прав дитини на яких було розглянуто 33 питання, а саме:

 • про взяття на первиннийоблікдітей-сиріт та дітей, позбавленихбатьківськогопіклування;
 • про взяття на облікдітей, якіперебувають у складнихжиттєвихобставинах та тимчасовевлаштуваннямалолітніхдітей;
 • про створенняміждисциплінарноїкоманди для організаціїсоціальногозахистудітей, якіперебувають у складнихжиттєвихобставинах;
 • про затвердженняіндивідуальнихпланівсоціальногозахистудітей-сиріт, дітей, позбавленихбатьківськогопіклування та дітей, якіопинились у складнихжиттєвихобставинах;
 • про визначеннямісцяпроживаннямалолітніхдітей;
 • про організаціюроботи у сферіпротидіїторгівлі людьми, запобігання та протидіїдомашньомунасильству і насильству за ознакоюстаті;
 • про розгляд листа ПредставникаУповноваженогоВерховної Ради України з прав людини в західних областях щодонасильства в сім’ї де проживаємалолітнядитина;
 • про захист прав та законнихінтересівнеповнолітніхдітей;
 • про оздоровлення та відпочинокдітей, якіпотребуютьособливоїсоціальноїуваги та підтримки;
 • про наданняодноразовоїдопомогидітям-сиротам і дітям, позбавленимбатьківськогопіклування, післядосягнення 18-річного віку;
 • про відзначенняМіжнародного дня захистудітей на територіїгромади; про надання статусу дитини-сироти неповнолітнімдітям та визначенняформивлаштуваннядітей;
 • про охоронумайнових прав малолітньої дитини;
 • про захист прав та законних інтересів малолітніх дітей;
 • про розгляд позовної заяви про встановлення опіки над неповнолітніми дітьми;
 • про доцільність позбавлення батьківських прав батьків стосовно малолітніх дітей;
 • про розгляд звернення навчального закладу про неповнолітню ученицю;
 • про розгляд заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї, створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам,  які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
 • про визначення участі батька у вихованні малолітніх дітей;
 • про відібрання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав;
 • про забезпечення прав та найкращих інтересів малолітньої дитини, зарахованої на цілодобове перебування до Печеніжинської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради.

За результатами засідань Комісії підготовлено 16 проектів рішень виконавчого комітету Заболотівської селищної ради, а також 14 наказів начальника Відділу.

Крім того,  підготовлено та направлено до Снятинського районного суду 1 позовну заяву про відібрання неповнолітніх дітей від матері та батька без позбавлення їх батьківських прав; 1 висновок про визначення місця проживання малолітніх дітей; 1 висновок про доцільність позбавлення батьківських прав матері стосовно її малолітньої дочки; 1 висновок про визначення місця проживання малолітньої дитини; 1 висновок про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав.

До Виноградівського районного суду направлено 1 висновок про доцільність позбавлення батьківських прав батька стосовно малолітньої дитини.

Протягом вересня-жовтня 2021 року  проведено Всеукраїнський профілактичний захід «Урок». В ході проведеної роботи виявлено 1 неповнолітню дитину, яка не приступила до відвідування занять у навчальному закладі. З метою повернення дитини до навчання вжито цілу низку заходів.

Протягом звітного періоду  2 дітям надано статус дитини-сироти. Станом  на даний час 2021 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Відділі перебуває 12 дітей. Із зазначеної кількості дітей – 11 перебувають під опікою, піклуванням громадян, 1 дитина в закладі МОН.

18.05.2021 року проведено робочу зустріч з опікунами/піклувальниками дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким наголошено на неухильному дотриманні прав підопічних, належному забезпеченні виконання опікунами/піклувальниками обов’язків щодо виховання дітей, піклування про їх здоров’я, психічний стан, фізичний і духовний розвиток, підготовку до самостійного життя. Опікунів/піклувальників попереджено про відповідальність згідно з чинним законодавством України за неналежне виконання своїх обов’язків, збереження житла і майна дітей. 

Відповідно до графіку проведення перевірок умов проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проживають у сім’ях опікунів/піклувальників, надання соціальних послуг їх сім’ям у 2021 році, затвердженого наказом начальника Відділу від 03.06.2021 року № 10 складено описи 11 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Із них 1 дитина володіє житловим будинком на праві спільної часткової власності, 1 дитина не має житла, 8 дітей на праві користування, а також 2 дітей оформлятимуть спадщину за законом.

З метою здійснення систематичного нагляду за умовами утримання, виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів/піклувальників здійснювалися обстеження умов проживання та виховання даних сімей та складено 12 актів.

За звітній період спільно з працівником служби у справах дітей Коломийської районної державної адміністрації було проведено 1 обстеження умов проживання кандидатів в усиновлювачі.

Із серпня 2021 року  забезпечено функціонування ЄІАС «Діти» із дотриманням умов до обладнання робочої станції та кабінету. Призначено користувачів ЄІАС «Діти», які відповідно до своїх обов’язків здійснювали своєчасне та достовірне поповнення бази даних інформацією про дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ще одне питання, над яким працювали в 2021 році  працівники служби у справах дітей (сектор) Відділу -  це організація оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Так відповідно до  розпорядження  селищного голови від 13.05.2021 року № 47-А «Про затвердження плану заходів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році» Відділом  щотижнево здійснювався прийом заяв та повного пакету документів, який підтверджує право дитини на отримання путівок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку та формувався банк даних дітей пільгових категорій, які бажають оздоровитися у 2021 році. Щоп’ятниці направлялися поновлені списки дітей відповідно до черговості взяття їх на місцевий облік до управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації.

Вперше вдалося оздоровити 25 дітей із Заболотівської територіальної громади, а саме:

- у ДПУ «МДЦ» Артек», УДЦ «Молода гвардія»;

- у закладахоздоровлення та відпочинку на територіїІвано-Франківськоїобласті: «Карпатськімрії», «Едельвейс», «КарпатськіЗорі», «Лімниця», «Перлина Придністров’я».

 

ІІІ.Реалізація   завдань усферісоціальногообслуговування, здійсненнясоціальноїроботи та наданнясоціальнихпослугнаселенню

 

На виконання вимог законодавства України про соціальні послуги в громаді сектор соціальних послуг Відділу  надає наступні базові соціальні послуги: догляд вдома, соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція, екстрене (кризове) втручання, консультування, соціальний супровід, представництво інтересів, соціальна профілактика, інформування, натуральна допомога.

Наданняпослуги«Доглядвдома»реалізуєтьсячерезсоціальнихробітників.СоціальнийробітниксекторусоціальнихпослугВідділувиконуєкомплексробітздоглядузапенсіонерами,інвалідамитаодинокиминепрацездатнимигромадянамипохилоговікуiнадаєнапідставізазначенихумедичнійкартівисновківлікарівпроступіньвтратиздатностідосамообслуговування послуги,передбаченідоговором,який укладеноміж одинокимнепрацездатнимгромадяниномiВідділом. В цьому році були поновлені всі такі договори.

Соціальніробітникивідповіднодозатвердженогографіка,аленеменшякдваразинатиждень,забезпечуютьвідвідуваннягромадян,якихвониобслуговують,організовують наданняпередбаченихдоговоромпослуг,контролюютьïxякість,виявляютьдодаткові потреби,вживаютьзаходівщодоïxзадоволення.

Станом на 01 листопада 2021 року на обслуговуванні сектору перебуває 126 осіб похилого віку, з них жінок – 104, чоловіків – 22. Серед них осіб з інвалідністю –  14, з них 9 жінок та 5 чоловіків. Серед громадян, які перебувають на обслуговуванні є 5 ветеранів Великої Вітчизняної війни. Протягом звітного періоду 9 осіб похилого віку знято з обслуговування сектору соціальних послуг. Постійно ведеться робота з виявлення осіб похилого віку, які потребують допомоги. За поданням діловодів селищної ради взято на обслуговування 10 одиноких та одиноко проживаючих осіб похилого віку.

Протягом 2021 року проведено моніторинг стану надання соціальних послуг «Догляд вдома» соціальними робітниками відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей на території громади.  У ході проведення моніторингу відвідано  всіх осіб похилого віку, які перебувають на обслуговуванні сектору соціальних послуг з метою складання індивідуального плану надання соціальних послуг та визначення ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги у наданні соціальної послуги «Догляд вдома».

За результатами моніторингу, 16 липня 2021 року під головуванням заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради та адміністративних послуг Оксани Прокоп’юк відбулася нарада із соціальними робітниками. У ході наради було розглянуто питання про права та функціональні обов’язки соціальних робітників, про підведення підсумків моніторингу роботи соціальних робітників, вимоги до ведення документації та терміни подачі звітності. Учасникам наради було наголошено на дотриманні вимог законодавства щодо надання соціальних послуг та посадової інструкції соціального робітника.

26 жовтня 2021 року проведено чергову нараду з соціальними робітниками сектору соціальних послуг Відділу, які забезпечують надання послуги «Догляд вдома» на території громади. У ході наради було розглянуто питання про стан вакцинації від гострої респіраторної хвороби  COVID-19 соціальних робітників та осіб, які перебувають на обслуговуванні сектору соціальних послуг, про права та функціональні обов’язки соціальних робітників, вимоги до ведення документації та терміни подачі звітності, проблемні питання в роботі та шляхи їх вирішення.

Вперше відповідно до рішення виконавчого комітету Заболотівської селищної ради від 21 жовтня 2021 року № 179-11/2021 «Про влаштування жителя селища Заболотів Федірчика Миколи Дмитровича, 13.06.1958 р.н. в пансіонат «Мрія» с.Рудники» та укладеного договору  особу з інвалідністю, яка опинилася у складних життєвих обставинах Федірчика М.Д. тимчасово влаштовано у пансіонат «Мрія», який знаходиться по вул. Шевченка, 120, с.Рудники на період з 01 листопада 2021 року по 31 березня 2022 року на умовах співфінансування.

Вперше з червня 2021 року Відділом ведеться  робота по забезпеченню осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Так, підготовлено  розпорядження селищного голови від 24 червня 2021року № 69-А «Про організацію роботи з питань забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації». Станом на даний час, прийнято 15заяввід осіб з інвалідністю на одержання технічних та інших засобів реабілітації.  Документи передано до Фонду соціального захисту інвалідів. Налогоджено співпрацю з БФ «КАРІТАС КОЛОМИЯ», виробниками технічних та інших засобів реабілітації.

У 2021 році Відділом налагоджено роботу з питань ведення квартирного обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Було підготовлено пропозиції до розпорядження селищного голови від 18 травня 2021 року № 48-А «Про створення комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Заболотівської селищної ради», впорядковано механізм прийому документів, взяття на облік та зняття з нього жителів громади. 26 травня 2021 року проведено засідання комісії з житлових питань, на якій розглянуто документи жителя с.Балинці Олега Маріяша про постановку на квартирний облік. Згідно з з рішенням виконавчого комітету селищної ради від 28 травня 2021року № 108-8/2021  особу  взято на квартирний облік. Станом на даний час, проводиться перереєстрація осіб, які перебувають на квартирному обліку, поновлення їх даних.

ФахівцемсоціальноїроботиВідділуздійснюєтьсяпрофесійнадіяльністьз надання соціальних послуг:       психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, інформаційних,соціально-економічних,соціально-медичнихвідповіднодовимог чинного  законодавства.

Соціальні послуги надаються з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання та мінімізації негативних наслідків складних життєвих обставин.Протягом звітного періоду працівниками проведено соціальне інспектування 32 сімей вразливих верств населення та складено акти  оцінки потреб сім’ї/особи. З них, зокрема: 10 осіб взято на обслуговування сектору соціальних послуг з метою надання соціальної послуги «Догляд вдома»;9 – поставленона облік сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 22 дітей,з них 2 сім’ї взято під соціальний супровід; 5–  щодо визначення місця проживаннядітей та участі у вихованні дітей; 6 -  сімей опікунів/піклувальників, 2 – сім’ї,  діти з яких влаштовані у спеціальні заклади. Всім сім’ям та особам, які опинилися у складних життєвих обставинах надано ряд соціальних послуг, зокрема: інформування, консультування, соціальний супровід, соціальна профілактика, натуральна допомога.

Відповідно до затвердженого графіку відвідано та охопленосоціальними послугами 6 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховується 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та складено акти оцінки потреб сім’ї/особи.Всім опікунам/піклувальникам наголошено на  належному виконанні обов’язків щодо виховання дітей, піклування про їх здоров’я, психічний стан, фізичний і духовний розвиток, підготовки до самостійного життя.

Сектором соціальних послуг Відділу ведеться робота щодо розвитку сімейних форм виховання, зокрема було розміщено інформаційні матеріали на сайті Заболотівської селищної ради:1 квітня 2021 року – «Стань патронатним вихователем», 7 вересня 2021 року – «Як стати патронатним вихователем?».

ЩеоднимзважливихнапрямківроботиВідділує запобіганнянасильствувсім’ї,наданнясоціальнихпослугособам,якiпостраждаливіддомашньогонасильства.У 2021 налагоджено роботу щодо реагування на такі випадки.

З метою координації  структурних підрозділів селищної ради, установ та організацій, які здійснюють повноваження у цій сфері Відділом підготовлено пропозиції до розпорядження   селищного голови від 23 квітня 2021 року№ 40-А,яким створено Міжвідомчу раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, затверджено склад Міжвідомчої ради, положення та план заходів .25 серпня 2021 року проведено засідання Міжвідомчої ради, на якому вирішено відповідальним виконавцям забезпечити виконання плану заходів, чітку взаємодію та дотримання термінів інформування, реагування на повідомлення про вчинення насильства.

Крім того, розроблено розпорядження селищного голови  від 16 вересня 2021року № 103-А,  згідно з яким створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статіз метою оперативного реагування на випадки насильства, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб, затверджено склад та положення.

За звітний період надійшло 2 повідомлення про вчинення насильства в сім’ї  жителів с.Балинці, де виховується малолітня дитина. Однак факти, наведені в повідомленнях,  не підтвердилися, працівниками складено акт оцінки рівня безпеки дитини, акт оцінки потреб сім’ї, отримано пояснення від батьків та попереджено батьків про відповідальність згідно з чинного законодавства у разі вчинення насильства в сім’ї.  Сім’я перебуває під постійним контролем працівників.

Станом на даний час, підготовлено  розпорядження   Заболотівської селищної ради від 11 жовтня 2021 року № 112-А «Про проведення щорічної Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» на території Заболотівської селищної ради з 25 листопада до 10 грудня 2021 року  та затверджено план заходів.

 

                           

ІV. Публічні заходи у соціальній сфері

 

Незважаючи на ті складні умови, в яких ми живемо в час карантинних обмежень Відділом забезпечено організацію та проведення   цілої низки заходів в соціальній сфері, більша частина яких проводилась на Заболотівщині вперше.

Так, традиційно, до Великодніх свят у Заболотівській громаді  проведено щорічну благодійну акцію «Великодній кошик», головна мета якої – поділитися радістю свята з найбільш потребуючими жителями нашої громади. Цього року за  фінансової підтримки і натуральної допомоги  великої кількості благодійників та меценатів вдалось сформувати святкові продуктові набори, які було доставлено у домівки літніх людей, одиноких, соціально незахищених громадян та всіх тих, хто перебуває у важких життєвих обставинах.

З метою популяризації здорового способу життя серед населення громади, 31 травня 2021 року спеціалістами Відділу було проведено інформаційно-профілактичну акцію до Міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням «Обміняй сигарету на цукерку».

01.06.2021 року на території Заболотівської громади спільно ізпрацівниками відділу культури, духовності та туризму, відділу освіти молодіжної політики та спорту, обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю «Лелеченя», Снятинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області та інспектором ювенальної превенції Коломийського РВ поліції ГУНП в Івано-Франківській області проведено святкування Міжнародного дня захисту дітей.

30 липня 2021 року в рамках проведення інформаційної кампанії до Всесвітнього Дня протидії торгівлі людьми було організовано соціально-профілактичну акцію «Як не стати жертвою торгівлі людьми», з метою попередження торгівлі людьми та підвищення обізнаності громадян щодо безпечної міграції.

Відповідно до розпорядження   Заболотівського  селищного голови від 13 вересня 2021 року № 100-А 01 жовтня у Заболотівській громаді відбулася  благодійна акція з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана. В ході проведення акції вручено вітальні листівки, надано матеріальну (грошові кошти), натуральну (продуктові набори) допомогу 125 одиноким та одиноко проживаючим особам похилого віку, які перебувають на обслуговуванні відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради, з метою отримання соціальної послуги «Догляд вдома».

Громадяни поважного віку Заболотівщини, ветерани з величезною вдячністю прийняли подарунки, відчули турботу і піклування, радість від спілкування, а щирі привітання і добрі слова додали їм святкового настрою.

18 жовтня 2021 року в рамках проведення інформаційної кампанії до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, спеціалістами відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради організовано соціально-профілактичну акцію «Як не стати жертвою торгівлі людьми». У ході акціїсеред перехожих було розповсюдженоінформаційні буклети: «Знай. Розумій. Дій», «Кожен має право на допомогу», «Як уникнути пастки», «Безпечне працевлаштування за кордоном».Акцію проведено з метою попередження торгівлі людьми та підвищення обізнаності громадян щодо безпечної міграції.

20 жовтня 2021 року в рамках проведення інформаційної кампанії до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми відділом соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради організовано проведення круглого столу на тему: «Злочин, який не розголошується». У засіданні круглого столу взяли участь: заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради та адміністративних послуг Оксана Прокоп’юк, керівники структурних підрозділів селищної ради, дільничний офіцер поліції відділення № 1 м. Снятин. В ході засідання обговорено проблему торгівлі людьми, необхідність підвищення обізнаності населення громади  щодо запобігання торгівлі людьми.

Станом на даний час, триває підготовча робота щодо відзначення тридцятиріччя з дня прийняття Конвенції ООН про права дитини, проведення благодійної акції «Стань помічником святого Миколая». Працівники сектору соціальних послуг  Відділу збирають листи до святого Миколая від дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  для того, щоб допомогти здійснити маленькі дитячі мрії.

         Працівники Відділу протягом звітного періоду брали участь в проведеннінарад, комісій,  навчань, круглихстолів, семінарів з питань основної діяльності, представляли громаду шляхом участі у спортивних змаганнях тощо.

Інформація про роботу Відділу постійно висвітлювалась на офіційному сайті Заболотівської селищної ради.

Таким чином, протягом 2021 року працівниками здійснено  вичерпних заходів щодо забезпеченняреалізації на територіїгромадидержавноїполітики у сферісоціальногозахистунаселення та захисту прав і законнихінтересівдітей,  з  питаньорганізаціїнаданнясоціальнихпослуг особам, окремимсоціальнимгрупам, якіперебувають у складнихжиттєвихобставинах і не можутьсамостійноїхподолати

Покладені на Відділ обов’язкивиконуємоі надалі виконуватимемо в повномуобсязі, не допускаючизривівтермініврозглядузвернень та заявгромадян, виконаннянормативнихдокументів.