Залишає шрами на все життя: як виглядає отруйний борщівник і що робити, якщо вже торкнулися рослини

  • 211

Борщівник – надзвичайно небезпечна рослина, навіть одноразове торкання до якої призводить до тяжких опіків. У жодному разі не можна торкатися до ураженого місця та розчухувати його. Отруйну речовину таким чином можна рознести по всьому тілу.

При ураження ротової порожнини чи горла можливі навіть летальні випадки. Як виглядає отруйник борщівник і що робити, якщо вже торкнулися рослини – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Що таке борщівник та де він росте

Борщівник має високі стебла з характерними розлогими парасольками. Зазвичай він росте уздовж шляхів та біля водойм. Цвітіння борщівника триває протягом всього літа.

В Україні поширені два отруйні види:

  • борщівник Сосновського;
  • борщівник Мантегацці.

Цікаво, що обидві рослини завезли на наші землі з північного Кавказу.

Борщівник Сосновського завезли у 1949 році та спершу засадили ним ділянки в ботанічному саду ім. Гришка у Києві. З 1960-х років його вже активно культивували на по всій території України, зокрема й на Закарпатті. У радянські часи борщівник використовували як зелене добриво та корм для худоби. Цей вид росте біля річок, вздовж доріг на узліссях, а останнім часом перебрався навіть на поля та на дачні масиви.

Борщівник Мантегацці завезли дещо раніше, у 1927 році, в якості декоративної рослини. Розростання борщівника відбулося вражаючими темпами.

Чому борщівник отруйний

Сік борщівника має у складі фітоактивні сполуки. Під впливом сонця вони набувають токсичних властивостей. Тобто, торкаючись до рослини, ви не одразу відчуєте опік, як, наприклад, при контакті з кропивою. Він проявиться через кілька годин або навіть кілька днів. Достатньо навіть найменшого сонячного проміння, щоб сік став отруйним.

Фото без опису