У Снятинському відділі Коломийського районного відділу Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»  забезпечується проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення; проведення державного обліку інфекційних і професійних захворювань та отруєнь, розслідуються причини і умови виникнення інфекційних захворювань, отруєнь, радіаційних аварій; проведення лабораторного обстеження працівників декретованих контингентів для подальшого проходження обов’язкових профілактичних медичних оглядів.

Крім того, проводиться відбір матеріалу для дослідження на визначення вірусу РНК SARSCoV -2 методом ПЛР – тестування; дослідження матеріалу на виявлення антигену SARSCoV -2 із застосуванням методу ІХМ (швидкісний тест).

 

Володимир Іванович БОЦУЛАначальник відділу

 

Контактна інформація:

вул. Кобринських, 20, м. Снятин, Коломийський р-н,

Івано – Франківський обл. 78300

 тел: 2-50-83, факс 2-52-71

E-mail: [email protected]

 

Графік роботи

Адміністрація: 8.00-17.00

Обідня перерва 12.00 – 13.00

- Відділення епідеміологічного нагляду(спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань (08.00 – 16.45)

- Відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань (08.00 – 16.45)

- Мікробіологічна лабораторія (8.00-16.12)

- Санітарно гігієнічна лабораторія (8.00-16.12)

Вихідні дні: субота, неділя.

Обережно! Лептоспіроз

Обережно! Лептоспіроз

  • Переглядів: 21

Лептоспіроз – це гостре природно-вогнищеве зоонозне (спільне для людей і тварин) інфекційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом тощо. Різноманітність клінічних проявів хвороби ускладнює її своєчасну діагностику, що призводить до пізньої госпіталізації хворого, розвитком ускладнень,  і як наслідок - до смерті. За показником летальності та ступенем тяжкості лептоспіроз займає одне з перших місць в інфекційній патології.

Йододефіцит в організмі: що варто знати

Йододефіцит в організмі: що варто знати

  • Переглядів: 80

Проблема йододефіциту актуальна для багатьох країн і розглядається Всесвітньою організацією охорони здоров’я як найбільш поширена причина захворювань неінфекційного характеру. Обмін речовин, регуляція процесів росту, психічного стану, роботи серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, терморегуляція. За все це відповідають гормони, що продукує щитоподібна залоза. Будівельним матеріалом для даних речовин виступає йод. Його недостатній вміст в організмі може призвести до серйозних порушень у роботі щитоподібної залози і стати причиною гіпотиреозу.

Вітрянка  (вітряна віспа). Захистіть себе і своїх дітей.

Вітрянка (вітряна віспа). Захистіть себе і своїх дітей.

  • Переглядів: 49

Вітряна віспа – це гостре інфекційне захворювання, що переважно уражає дітей. Вітрянка є найбільш поширеним інфекційним захворюванням у дитячому віці. За оцінками, до 95 % населення інфіковані.  

Чим небезпечний кір?

Чим небезпечний кір?

  • Переглядів: 136

Останнім часом в світі зростає актуальність інфекційних захворювань збудниками яких є віруси. Це наочно показали епідемії і пандемії грипу(особливо так званого свинячого), СНІДу, а останні  роки і пандемія спричинена  коронавірусом.  Тому хотілось би нагадати про таке вірусне захворювання як кір, яке спричинило на території України у 2017-2019 роках чергову епідемію.   

Моніторингове  спостереження  за об’єктами  навколишнього середовища

Моніторингове спостереження за об’єктами навколишнього середовища

  • Переглядів: 73

З метою контролю безпечності води поверхневих водойм спеціалісти Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» проводять постійний лабораторний моніторинг у ймовірних місцях відпочинку та купання наших громадян. Так,  в липні місяці поточного року відбиралися  проби  води  з річок як  за мікробіологічними так за санітарно – хімічними  показниками. Результати лабораторних досліджень  свідчать, що вода в наших водоймах здебільшого придатна для купання та відповідає діючим нормам.  Необхідно зазначити, що під час дощів,  паводків та інших несприятливих погодних  умов, лабораторне дослідження проб води відкритих водойм  не проводяться через завідомо нестандартні результати. 

Міжнародний день боротьби зі сколіозом

Міжнародний день боротьби зі сколіозом

  • Переглядів: 121

Сколіоз – хвороба 21 століття. Розвиток інформаційних технологій з одного боку спрощує наше життя, а з іншого призводить до так званих хвороб цивілізації. 30 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі сколіозом.

ІНФЕКЦІЙНИЙ МОНОНУКЛЕОЗ

ІНФЕКЦІЙНИЙ МОНОНУКЛЕОЗ

  • Переглядів: 206

 Інфекційний мононуклеоз – це вірусна інфекція, для якої характерні ураження лімфатичних вузлів, печінки та селезінки, ангіна та підвищення температури. Збудником є вірус Епштейна — Барр (ВЕБ, EBV), який є близьким “родичем” вірусу герпесу. Подібно вірусу простого герпесу, одного разу проникнувши в організм, вірус Епштейна-Барр назавжди залишається в ньому. Захворюваність відзначається круглий рік, підйоми трапляються навесні та восени.

ВІЛ-інфекція/СНІД: шляхи передачі, профілактика

ВІЛ-інфекція/СНІД: шляхи передачі, профілактика

  • Переглядів: 132

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції)  ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах  та клітинах нервової тканини. Руйнація імунітету та погіршення опору різного роду захворювання – так діє в організмі людини вірус імунодефіциту.