Начальник сектору – Терентьєв Євгеній Михайлович

Провідний інспектор сектору – Бережанська Людмила Іванівна

Електронна пошта  – if13@probation.gov.ua  та  if13_probation@ukr.net

Офіційний веб-сайт: https://www.probation.gov.ua

Контактний телефон: 097-909-31-73, 097-964-99-28.

Розпорядок роботи: 

понеділок - четвер - з 08:00 до 17:00;

п’ятниця- з 08:00 до 15:45;

обідня перерва з 12:00 до 12:45;        

Графік прийому громадян – згідно графіку роботи.

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v     забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v     надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття

справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v     організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v     пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v     особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v     особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v     особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v     особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v     звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

v особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v     можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v     збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     збереження роботи та житла;

v     позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v     убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v     справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v     зниження злочинності;

v     зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v     позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у

держбюджет;

v     дотримання міжнародних стандартів.                                                                                        

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v     Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка

обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v     Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцемпроживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Межі територіальної юрисдикції – Снятинська міська рада, Заболотівська селищна рада.

Додатково: ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ.

 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ « ПРОБАЦІЯ З ГРОМАДОЮ, В ГРОМАДІ, ДЛЯ ГРОМАДИ»

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ « ПРОБАЦІЯ З ГРОМАДОЮ, В ГРОМАДІ, ДЛЯ ГРОМАДИ»

  • Переглядів: 196

Дев'ять років тому, 5 лютого 2015 року, Верховною радою України прийнято Закон України "Про пробацію" № 160-VIII. Ця подія стала кроком назустріч гуманізації системи виконання кримінальних покарань без ізоляції особи від суспільства.

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ПРОБАЦІЇ

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ПРОБАЦІЇ

  • Переглядів: 74

В рамках виконання спільного меморандуму про співпрацю, 06 лютого 2024 року персоналом Коломийського районного сектору №2 філії Державної установи "Центр пробації" в Івано-Франківській області спільно з головним юристом сектору "Снятинське бюро правової допомоги" Святославом Лепчуком було проведено черговий захід профілактичного характеру з надання суб’єктам пробації безоплатної правової допомоги. Підвищення правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в уповноваженого органу з питань пробації, є важливим чинником запобігання випадків повторного скоєння злочинів та правопорушень. Суб’єкти пробації під час заходу були проінформовані про їх права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів влади, та роз’яснено про вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Особи, які перебувають на обліку в "Центрі пробації”, отримали роз’яснення основних положень Закону України "Про безоплатну правову допомогу", дізналися про види правових послуг, які можна отримати у Центрі БВПД. Також, суб’єктам пробації було ознайомлено із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння ними повторних кримінальних чи адміністративних правопорушень. До Снятинського бюро правової допомоги можна звернутися за адресою:  м. Снятин, пл. Незалежності, 1, каб. №110, тел. 098-53-77-826. Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 301-312-008-0, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

ПРОБАЦІЯ В ДІЇ | «ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ – ЄДНАННЯ СИЛИ Й ДУХУ НАРОДУ»

ПРОБАЦІЯ В ДІЇ | «ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ – ЄДНАННЯ СИЛИ Й ДУХУ НАРОДУ»

  • Переглядів: 22

Щорічно, 22 січня в Україні відзначається річниця проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Цими днями ми згадуємо події 22 січня 1919 року, які увійшли до національного календаря, як величне державне свято. Урочистий Акт єднання став символом віковічного прагнення нашого народу жити у єдиній, соборній та незалежній державі.

ПРОВЕДЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З СУБ’ЄКТАМИ ПРОБАЦІЇ

ПРОВЕДЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З СУБ’ЄКТАМИ ПРОБАЦІЇ

  • Переглядів: 231

Коломийський районний сектор №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області в період воєнного стану продовжує проводити соціально-виховну роботу з суб’єктами пробації, які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації. 29.12.2023 року спільно з Завідувачем служби у справах дітей відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради Надією Качмарською була проведена зустріч та надана консультативна допомога суб’єктам пробації, які мають потребу в соціальних послугах.

Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтера

  • Переглядів: 32

Волонтерство - це покликання. Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. Саме завдяки волонтерам сотні тисяч людей і тварин по всьому світу отримують необхідну допомогу.

Волонтер пробації допомагав суб’єктам пробації долати шкідливі звички

Волонтер пробації допомагав суб’єктам пробації долати шкідливі звички

  • Переглядів: 21

Суб’єкти пробації Коломийського районного сектору №2 філії Центру пробації в Івано-Франківській області 24 листопада мали змогу зустрітися із волонтером пробації Василем Савчуком.

Соціально виховна робота із суб’єктами пробації щодо шкідливого впливу алкоголю на організм людини

Соціально виховна робота із суб’єктами пробації щодо шкідливого впливу алкоголю на організм людини

  • Переглядів: 58

На обліку в Коломийському районному секторі №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області перебувають суб’єкти пробації різних категорій, в тому числі і ті, які схильні до зловживання алкоголем чи вчинили кримінальні правопорушення в стані алкогольного сп’яніння.

Радіодиктан національної єдності

Радіодиктан національної єдності

  • Переглядів: 37

27 жовтня 2023 року, працівники Коломийського районного сектору №2 філії Державної установи «Центру пробації» в Івано-Франківській області взяли участь у написанні традиційного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який називається «Дороги України».

Національно-патріотичне виховання суб'єктів пробації

Національно-патріотичне виховання суб'єктів пробації

  • Переглядів: 172

Виклики сьогодення чітко засвідчили життєву необхідність активізації національно-патріотичного виховання, що є наскрізним виховним процесом, спрямованим на утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Допомога суб’єктам пробації.

Допомога суб’єктам пробації.

  • Переглядів: 112

Значне місце в соціальному дослідженні особистості обвинуваченого або засудженого, займають бесіди з правопорушником, його близькими, рідними, колегами. Необхідним є і проведення соціально-виховної роботи, що полягає в диференційованому підході під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи. Невід’ємною частиною пробаційних заходів є і підвищення правової культури засудженого.