Начальник сектору – Терентьєв Євгеній Михайлович

Провідний інспектор сектору – Бережанська Людмила Іванівна

Електронна пошта  – if13@probation.gov.ua  та  [email protected]

Офіційний веб-сайт: https://www.probation.gov.ua

Контактний телефон: 097-909-31-73, 097-964-99-28.

Розпорядок роботи: 

понеділок - четвер - з 08:00 до 17:00;

п’ятниця- з 08:00 до 15:45;

обідня перерва з 12:00 до 12:45;        

Графік прийому громадян – згідно графіку роботи.

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v     забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v     надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття

справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v     організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v     пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v     особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v     особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v     особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v     особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v     звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

v особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v     можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v     збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     збереження роботи та житла;

v     позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v     убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v     справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v     зниження злочинності;

v     зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v     позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у

держбюджет;

v     дотримання міжнародних стандартів.                                                                                        

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v     Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка

обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v     Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцемпроживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Межі територіальної юрисдикції – Снятинська міська рада, Заболотівська селищна рада.

Додатково: ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ.

 

Планування спільних заходів щодо подальшої роботи  з неповнолітніми суб’єктами пробації.

Планування спільних заходів щодо подальшої роботи з неповнолітніми суб’єктами пробації.

  • Переглядів: 316

По обліках Коломийського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області за 9 місяців 2022 року пройшла один неповнолітня особа, звільнена від відбування покарання з випробуванням, яка потребує уваги співробітників уповноважених органів з питань пробації, поліції, соціальних служб.

Пробація та безоплатна правова допомога – співпраця заради інтересів засуджених

Пробація та безоплатна правова допомога – співпраця заради інтересів засуджених

  • Переглядів: 450

Значне місце в соціальному дослідженні особистості обвинуваченого або засудженого, займають бесіди з правопорушником, його близькими, рідними, колегами. Необхідним є і проведення соціально-виховної роботи, що полягає в диференційованому підході під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи. Невід’ємною частиною пробаційних заходів є і підвищення правової культури засудженого.

Психологія без кордонів: фахівці пробації консультуватимуть людей онлайн та в аудіоформаті

Психологія без кордонів: фахівці пробації консультуватимуть людей онлайн та в аудіоформаті

  • Переглядів: 223

В месенджері Telegram розпочинає свою роботу новий Telegram-канал «Психологічна підтримка пробації». Цей ресурс створено психологами пробації, які об’єдналися для психологічної підтримки та надання консультацій співробітникам, клієнтам та волонтерам пробації не залежно від їх місця проживання чи тимчасового перебування.

Суб’єкти пробації здобувають нові навички

Суб’єкти пробації здобувають нові навички

  • Переглядів: 222

Нещасні випадки, травми та хвороби можуть трапитися з нами раптово і в будь-якому місці. Тому, оперативність надання допомоги часто залежить від людей, що знаходяться поряд з постраждалим (члени сім’ї, колеги, перехожі), особливо якщо вони володіють навичками надання першої допомоги. Перша допомога - це комплекс необхідних заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я постраждалого до моменту надання кваліфікованої медичної допомоги.

Святкування Міжнародного дня захисту дітей

Святкування Міжнародного дня захисту дітей

  • Переглядів: 434

Щороку у перший літній день ми відзначаємо – Міжнародний день захисту дітей. Дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій. Діти – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них хто допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ, допомагає твердо стати на ноги. Саме тому за сприяння селищного голови Петра Маліборського, заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів та адміністративних послуг Оксани Прокоп'юк, відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Романа Чорнописького, відбулося святкування у приміщенні Заболотівського селищного будинку культури для дітей за їх участі у тому числі із родин клієнтів пробації. Діти активно брали участь у руханці «Як живеш», веселих танцях «Якщо ти щаслива», «Сороконіжка», «Повтори як я», різноманітних конкурсах та караоке,  малювали та розважалися. Всі присутні отримали позитивні емоції, повітряні кульки та поласували морозивом. Щиро дякуємо всім хто долучився до проведення даного святкового заходу та бажаємо маленьким громадянам щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок!    

Правопросвітницький захід на тему: «Адміністративне затримання – що треба знати»

Правопросвітницький захід на тему: «Адміністративне затримання – що треба знати»

  • Переглядів: 461

28 травня у приміщенні Снятинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області головний спеціаліст відділу «Снятинске бюро правової допомоги» Надія Лосєва, спільно з фахівцем Снятинського районного сектору Юлією Самашко провели просвітницький захід із суб’єктами пробації на тему: «Адміністративне затримання – що треба знати».

Проведення уповноваженим органом з питань пробації соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації

Проведення уповноваженим органом з питань пробації соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації

  • Переглядів: 522

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. На сьогодні є чимало громадян, які живуть днем нинішнім, надаючи перевагу сумнівним заробіткам, таким чином відбувається використання найманої праці без оформлення трудових відносин, так звана «тіньова» зайнятість. Однією з категорій громадян, які погоджуються на такий вид праці, є особи, які знаходяться у конфлікті з законом.  

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ!

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ!

  • Переглядів: 787

Снятинський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області запрошує небайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації.