СКАЖИ НАСИЛЬСТВУ – СТОП!
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Основним завданням інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» є формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства та створення соціального простору, вільного від насильства.
27 листопада в рамках проведення Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» спеціалістами відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради Качмарською Н.М. та Гордійчук І.В. спільно з старшим дільничним офіцером поліції відділення № 1 м.Снятин Коломийського РВ поліції ГУНП в Івано-Франківській області Кобзарем А.В. та дільничним офіцером поліції відділення № 1 м.Снятин Коломийського РВ поліції ГУНП в Івано-Франківській області Савчуком І.І. організовано соціально-профілактичну акцію «Скажи насильству – СТОП!». У ході акції серед перехожих було розповсюджено інформаційні буклети: «Домашнє насильство – правопорушення, за яке передбачено відповідальність», «Куди звертатись по допомогу у випадку домашнього насильства», «Що таке злочини ненависті, чому важливо їм протидіяти?», «Що робити, якщо ви стали свідком гендерно зумовленого та/або домашнього насильства?» та роз’яснено, що робити якщо стали жертвою чи свідком насильства.
Акцію було проведено з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Разом ми можемо і повинні зупинити насильство!