МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТНИКІВ ТА ІСТОРИЧНИХ МІСЦЬ

  • 230

Девізом Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць (International Day for Monuments and Sites), який відзначається в світі щорічно 18 квітня, стали слова: «Збережемо нашу історичну батьківщину». Цей День, також відомий як День всесвітньої спадщини, встановлений у 1982 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО.

Свято відзначається з 1984 року з метою привернути увагу громадськості до питань захисту і збереження всесвітньої культурної спадщини. Також воно дає можливість більше дізнатися про різноманіття світової спадщини і про сили, які прикладаються для його захисту і збереження.

В цей день в Україні щорічно відзначається День пам’яток історії та культури – професійне свято українських архітекторів і цінителів архітектурних шедеврів країни. Це свято встановлене Указом Президента України № 1062/99 від 23 серпня 1999 року в підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури.

Українська історико-культурна спадщина величезна, вона формувалася протягом багатьох століть завдяки впливу культур різних народів. На території України збереглися сліди кількох культурно-історичних епох.

Культура власне українського етносу сформувалася у 14-15 століттях. Від часів первіснообщинного ладу до наших днів дійшли унікальні залишки помешкань з кісток, петрогліфи Кам’яної Могили, найдавніші кам’яні скульптури. Від культури скіфів і сарматів нащадки отримали у спадок численні кургани і городища. Давньоруська культура знайшла відображення в видатних архітектурних пам’ятках Києва та Чернігова.

Нажаль сьогодні багато пам’ятників, історичні місця та заповідні зони України нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.

І сьогоднішнє свято – привід ще раз привернути увагу широкої громадськості та представників влади до питань захисту і збереження різних місцевих пам’яток і історичних місць та об’єктів всесвітньої культурної спадщини!

Фото без опису