В ЗАБОЛОТОВІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ УНІКАЛЬНОГО ВИДАННЯ ПЕТРА СІРЕДЖУКА
12 вересня 2024 року в Заболотівському будинку культури відбулася презентація книги доктора історичних наук, професора і краєзнавця Петра Сіреджука "Січові Стрільці і Старшини Снятинщини і Заболотівщини".
Петро Сіреджук впродовж свого життя досліджує антропоніміку, археологію, геральдику, демографію, етнографію, історію, картографію, сфрагістику, топоніміку та фольклористику Галичини.
В черговому унікальному виданні Петра Степановича, яке презентовано в Заболотові, досліджено історичні постаті Українських Січових Стрільців і старшин Снятинщини і Заболотівщини, які брали безпосередню участь у визвольних змаганнях українців за появу на політичній карті світу Соборної України.
Відтак складено біобібліографічний довідник краян, котрі навічно вписали свої імена в скрижалі мілітарної історії України. Зокрема, на основі даних Лівівського, Київського та Варшавського архівів, вивчення вітчизняних і зарубіжних матеріалів можна ознайомитися з біографістикою 20 старшин, 65 осіб молодшого командного складу та 217 стрільців.
Розпочався захід з виконання Гімну Січових Стрільців "Ой у Лузі Червона Калина" у виконанні учнів 6-го класу Заболотівського ліцею ім. М.Попадюка та всіх присутніх.
Модератором заходу виступив перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Іванович Гладій, наш земляк, який безпосередньо приклався до того, щоб дана книга «побачила світ».
Слово мали: автор Петро Сіреджук, історик, краєзнавець, педагог, теж наш земляк Андрій Королько, депутати обласної ради Роман Білик та Орися Книшук.
Біобібліографічний довідник, який налічує 207 сторінок, адресована для старшокласників і студентів вузів, краєзнавців, науковців і всіх хто цікавиться історією Снятинщини і Заболотівщини буремного xx століття.
Щиро дякуємо Василю Івановичу та Петру Степановичу за те, що піднімають історичні пласти, за збереження пам’яті борців за волю України серед краян: сучасників та майбутніх поколінь, за презентовані книги для освітян, працівників культури, бібліотечних установ Заболотівщини.
Сподіваємось, на подальші доробки Петра Степановича Сіреджука, які відкриватимуть нові реальні сторінки історії нашого краю.