«СКАЖИ НАСИЛЬСТВУ – СТОП!»: ЗАХОДИ У РАМКАХ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» У ЗАБОЛОТІВСЬКІЙ ГРОМАДІ
З 25 листопада по 10 грудня в Україні триває щорічна інформаційна кампанія «16 днів проти насильства», мета якої – привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Ключові дати кампанії створюють символічний ланцюжок, що підкреслює зв’язок між боротьбою з насильством та захистом прав людини:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, загиблих у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Ці дати нагадують, що будь-яке насильство – це порушення прав людини, яке не може бути толероване у цивілізованому суспільстві.
В рамках кампанії 26 листопада у Заболотівській громаді відбулася соціально-профілактична акція «Скажи насильству – СТОП!», організована фахівцями відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради Надією Качмарською та Оленою Панько за участі старшого дільничного офіцера поліції Андрія Кобзара.
Мешканцям громади роздавали інформаційні буклети на теми:
- як розпізнати домашнє насильство та куди звертатися по допомогу;
- дії у випадках гендерно зумовленого або домашнього насильства;
- важливість протидії злочинам ненависті.
Цього дня також відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми Заболотівської селищної ради. Учасники обговорили стан реалізації політики у цих напрямках та окреслили ключові завдання для подальшої роботи. Особливу увагу було приділено питанням профілактики насильства у громаді, забезпечення гендерної рівності та соціального захисту вразливих груп населення.
Чому це важливо?
Основне завдання кампанії – формувати у суспільстві нетерпимість до насильства та створювати безпечний простір для кожної людини. Насильство не має виправдань, і боротьба з ним – це відповідальність кожного з нас.
Якщо ви або ваші знайомі стали жертвою насильства, важливо не мовчати. Звертайтеся до:
- Національної поліції України за номером 102;
- гарячої лінії з протидії домашньому насильству – 0 800 500 335 (безкоштовно);
- місцевих органів соціального захисту.
Разом проти насильства!
Долучайтеся до кампанії та поширюйте інформацію про важливість боротьби з насильством. Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо побудувати суспільство, де кожен почуватиметься захищеним і вільним.
Ми разом можемо зупинити насильство!