ПРАВИЛА ГАЗОВОЇ БЕЗПЕКИ ВЗИМКУ: ПОДБАЙТЕ ПРО СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ
З початку опалювального сезону почастішали випадки використання газових приладів не за призначенням. Про це свідчить статистика - зростання кількості викликів на екстрену службу «104».
Тож Івано-Франківська філія «Газмережі» закликає дотримуватись газової безпеки та нагадує правила, які можуть врятувати життя:
- При користуванні газовими приладами потрібно забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення.
- Не можна використовувати газову плиту для обігріву приміщення, сушіння одягу чи волосся.
- Небезпечно залишати газову плиту, що працює без нагляду. Рідина, що кипить може залити вогонь пальника чи протяг загасити полум’я. У випадку затухання одного з пальників, у приміщення надходить газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш.
- В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга.
Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці й виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.
- Самочинна газифікація, перестановка та заміна газового обладнання – заборонені. Це також одна з причин нещасних випадків. Газифікацію, перестановку, заміну газових приладів, а також проведення перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без погодження з газорозподільною компанією, категорично заборонено. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба фахівцям, які мають відповідні дозволи.
- Встановлення вентиляції зі штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід, заборонене. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.
- При встановлені димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу.
При виявленні запаху газу необхідно:
- Перекрити крани подачі газу.
- Відчинити вікна і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення.
- Ні в якому разі не використовувати сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикати світло та будь-які електроприлади; не користуватися електродзвінками квартир; не використовувати телефони з дисковими номеронабирачами.
- Покинути приміщення і викликати аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104.
Виклик екстреної газової служби безкоштовний. Робота диспетчерської служби, яка цілодобово приймає виклики від прикарпатців, виїзд бригади на місце та локалізація аварійної ситуації фінансується з коштів, сплачених споживачами Івано-Франківської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за розподіл газу. Сплачуйте за доставку газу вчасно.
Будьте у безпеці, бережіть себе та близьких!