ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ПОСЛУГИ З ПРОФЕСІЙНОЇ АДАПТАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ, ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ.
Після повернення з фронту ветерани війни стикаються з низкою викликів, серед яких важливе місце займає професійна адаптація. Це складний та багатоетапний процес, який потребує не лише внутрішніх зусиль ветеранів, але й активної підтримки з боку держави.
Відповідно до порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 (зі змінами), особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - особи), можуть скористатися послугами із професійної адаптації.
Професійна адаптація - це заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, що здійснюються шляхом:
- підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією, у тому числі підвищення кваліфікації за освітніми програмами/робочими освітніми програмами;
- підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів акредитованими в установленому законодавством порядку закладами;
- отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
- отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. При цьому вартість такого навчання не повинна перевищувати п’ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент вступу до закладу освіти.
Отримати послуги з професійної адаптації можуть:
особи, які звільняються або вже звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни;
особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни, а також члени сімей загиблих Захисників та Захисниць України.
До членів сімей, які можуть скористатися цією послугою, відносяться:
дружина/чоловік;
неповнолітні діти;
діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років.
Професійне навчання осіб здійснюється за очною (денною, вечірньою), заочною, дистанційною, екстернатною, індивідуальною (на робочому місці (на виробництві), дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання, а також за індивідуальними навчальними планами.
Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами, освітніми програмами/робочими освітніми програмами відповідно до законодавства. У разі організації навчання за робітничими професіями строк не може перевищувати 12 місяців.
Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами особи отримують відповідний документ про освіту, а за результатами підвищення кваліфікації - документ про підвищення кваліфікації.
Для отримання більш детальної інформації щодо послуги з професійної адаптації необхідно звернутися до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Заболотівської селищної ради за адресою: селище Заболотів, вул. Відродження, 14.