"ЧЕРВОНІ ДВЕРІ, ЖОВТІ ДВЕРІ": НОВИЙ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ТРЕНД СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Останнім часом серед дітей та підлітків у соціальних мережах стала популярною гра “Червоні двері, жовті двері”. На перший погляд вона може здатись звичайною забавкою, проте насправді гра може негативно вплинути на психіку та навіть призвести до розладів та хвороб.
Провідники вводять гравців в стан легкого трансу — щось подібне до гіпнозу. Гравці “подорожують” уявним коридором, у якому відкривають кольорові двері і описують, що вони бачать. Все це може здаватись просто фантазією, проте стан свідомості змінюється, а діти чи підлітки натомість можуть не тільки зіткнутись з порушеннями сну та панічними атаками, а і отримати психологічну травму.
Які ризики та небезпеки несе ця гра?
Для того, щоб зануритись в цей стан, провідники масажують скроні і зачіпають поверхневу артерію, яку легко можна передавити. Таким чином порушується кровообіг, що може призвести до несподіваних наслідків. Не варто забувати, що це робить дитина/підліток без фахової підтримки чи контролю і це само по собі вже небезпечно.
Нічні жахи, підвищений рівень тривожності та панічні атаки, які можуть з’явитись після цих “подорожей”, адже це гра з підсвідомістю і невідомо, як це може позначитись на вразливій психіці дитини чи підлітка. Окрім цього, дитина чи підліток може втратити контроль над собою і “застрягнути” в цьому уявному просторі. Таким чином людина перестає розрізняти гру та реальність, а про наслідки цього можна тільки здогадуватись.
Як і кожна гра, ця теж має свої умови. Як кажуть самі підлітки, розпочати гру можна при обов’язковій умові — в жодному разі не казати батькам про існування самої гри.
Тож слідкуйте за емоційним станом дитини. Тривожність, страх, поганий сон — це ті сигнали, які не можна ігнорувати. Якщо ви помічаєте це за своєю дитиною, запитайте, чи знає вона про гру.
Поговоріть з дитиною/підлітком. Важливо, щоб дитині/підлітку не було страшно сказати вам правду, тому говоріть спокійно, без осуду.
Поясніть ризики. Просто дайте зрозуміти, що психіка дуже вразлива і ця гра може дуже негативно на неї вплинути.
Якщо вам потрібна психологічна консультація — звертайтеся на Національну гарячу лінію для дітей та молоді:
- 116 111
- 0 800 500 225