До уваги мешканців Заболотівської ОТГ Починаючи з 1 жовтня 2018 року призначення субсидії здійснюється з урахуванням змін відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів

  • 552

Фото без описуПризначення субсидії особам, що перебували за кордоном

Даною постановою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р.№848 (у редакції постанови КМУ від 27.04.2018 р.№329), якими надано можливість Комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії домогосподарству до складу якого входять особи, що перебувають за кордоном більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються  доходи для призначення житлової субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво» за посиланням „Перелік міжнародних договорів”.

Відповідно до Розділу ІІ „Двосторонні міжнародні договори” та Розділу ІІІ „Міжурядові договори” зазначеного переліку міжнародних договорів станом на 15.11.2018 чинним є договори про соціальне забезпечення з такими країнами:Болгарія,Естонія, Іспанія,Латвія,Литва, Монголія,Португалія, Польша, Румунія, Словаччина, Угорщина,Чехія, Азербайджан, Білорусь, Вірменія,В”єтнам, Грузія,Молдова, Росія.

Цей перелік може змінюватися.

                Організації, які надають документи, що підтвержують набуття страхового стажу особою вінших країнах, визначено у відповідних міжнародних договорах, або адміністративних договорах до них.

                Так, наприклад, відповідно до статті 3 Адміністративного договору від  18.05.2012 до Угоди між Україною та Респубікою Польша про соціальне забезпечення, яка підписана у м.Київ 18.05.2012 і ратифікована Законом України №458-VІІ від 05.09.2013 «Про ратифікацію Угоди між Україною та Респубікою Польша про соціальне забезпечення” та чинна з 01.01.2014, компетентними установами, які є сторонами обміну інформацією і правомочні надавати підтверджуючі документи набуття особою страхового стажу в республіці Польша є Установа соціального страхування- у сфері застосування законодавства про соціальне страхування, за виключенням страхування аграріїв, Каса аграрного соціального срахування – у сфері застосування законодавства про соціальне страхування аграріїв, Воєводські адміністрації праці – з питань допомоги по безробіттю.

                Форми довідки, з обов”язковим визначенням терміну дії такої, встановлюється компетентним органом тієї країни в якій вона видається. У цій довідці має зазначатися набуття особою страхового стажу включно з періодом за який враховується її доходи, у разі призначення житлової субсидії домогосподарству, до якого входить особа.

          Відповідний документ має бути легалізований в Україні.

          Існує два способи легалізації документів - апостиль і консульська легалізація.

           Апостиль-це штамп з встановленим набором даних і параметрів, яких використовується для країн, на яких поширюється дія Гаазацької конвенції. Штамп проставляють у бюро перекладів, яке має право на провадження відповідної діяльності, на лицьовому боці в місці де відсутній текст. У разі, якщо на лицьовому боці немає місця вільного від тексту, тоді проставляють штамп на зворотньому боці, а якщо текст займає всю область з обох сторін-до документа підшивають аркуш, на який проставляють апостиль. Водночас, у таких країнах як Бельгія, Швейцарія, Австрія, Португалія, Франція, Велика Британія, Нідерланди, Італія легалізація документів реалізується нанесенням штампу апостиль двічі- на початку і в кінці документа.

            Консульська легалізація - використовується для країн, де не поширюється дія Гаазької конвенції. Порядок консульської легалізації офіційних документів установлюється Віденською конвенцією „Про консульські зносини” 1963 року, міжнародними договорами та чинним законодавством України.