Патронат над дитиною - забезпечення найкращих інтересів дитини
В рамках впровадження деінституалізації Міністерством соціальної політики 16.03.2017 року затверджено постанову №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», де зазначені необхідність створення патронатних родин, визначено вимоги до патронатних вихователів, їх права, розмір грошового забезпечення та соціальної допомоги на влаштованих в сім’ї патронатних вихователів дітей.
Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.
За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні – 10035грн. «на руки»), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитинну. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (на сьогодні - для дітей до 6 років 3398, від 6 до 18 – 4236 грн.). Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках – до 6 місяців.
Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :
- Патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
- У нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
- І вихователь, і помічник проходять обов’язкове навчання, що складається з 9 сесій (по 2 дні – зазвичай це субота та неділя).
В ІV кварталі 2019 року планується навчання для кандидатів у патронатні вихователі на території Івано-Франківської області.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Більш детальну інформацію, щодо сімейного патронату Ви зможете дізнатися, звернувшись до Заболотівської селищної ради ОТГ в Відділ праці та соціального захисту населення за адресою: смт. Заболотів, вул. Б. Хмельницького, 6.