ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ

  • 539

Фото без описуОднією з пирчин, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держати, нині є високий рівень злочиності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родтнах та суспільстві. Для вирішення частин цих проблемних моментів та поверення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення в Україні з 2015 року створено систему пробації.

Метою пробації, насамперед, є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, запобіганню вчинення ними повторних кримінальних правопорушень, забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийння судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Серед головних чинників, які можуть забезпечити виконання службою пробації покладених на неї завдань, є налагодження тісної та плідної співпраці з громадським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодовством передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

Саме тому Снятинський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській облсаті запрошує до співпраці благодійні, громадські та релегійні організації, небайдужих громадян для проведення волонтерської діяльності в роботі із засудженими особами до покарань не пов’язнаних з позбавленням волі.

Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 №98/5, передбачається, що діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність органів пробації.
Основним завданням волонтерів пробації є сприяння уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи. 

Волонтером пробації може стати будь яка особа, що досягла 18 річного віку та володіє певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть допомогти у виконанні завдань соціально-виховної та профілактичної роботи з клієнтами пробації, здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації, сприяти їх працевлаштуванню, залученню до навчання та соціально-корисної роботи, наданню консультацій та інших видів допом правопорушникам та їх сім’ям, сприянню у реалізації пробаційних програм стосовно клієнтів пробації з числа звільнених від відбування покарання з випробуванням, у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи, участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення клієнтів пробації та запобіганню вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Бажаючимим стати волонтерами пробації та за більш детальною інформацією просимо звертатись за адресою: м. Снятин, вул. Лотоцького, 18 (ІІ поверх адмінбуділві), Снятинський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській та за номером телефонів 097-909-31-73, 096-033-66-01.