Фонд соціального страхування України є не від’ємною частиною у допомозі застрахованій особі підтримати та зберегти своє здоров’я

  • 480

З 01.01.2018 р. запрацював новий механізм надання послуг з медичної реабілітації працюючих людей після перенесених ними захворювань і травм. Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.

Перелік профілів медичної реабілітації:

 1. Нейрореабілітація: - підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них); - підгострий період черепно-мозкових травм.

2. М’язово-скелетна реабілітація: підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних); підгострий період опіків; - ревматологічні захворювання.

3. Кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них); стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них); підгострий період після операцій на серці; підгострий період захворювань легень; підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру; цукровий діабет.

4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації; розлади по’вязані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматоформні розлади; неврастенія.

5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору: підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності: ускладнена вагітність.

7. Інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення; підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії); підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

У разі хвороби дитини для  розрахунку розміру витрат для особи, яка супроводжує дитину  на один ліжко-день перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу враховується проживання та харчування (без лікування).

Протягом  2019 року медичну реабілітацію отримало 57 застрахованих осіб Снятинського та Городенківського районів. Загальна сума коштів  реабілітаційного лікування складає 682 368,00 грн.

         Також за рахунок коштів Фонду соціального страхування України проводиться санаторно-курортне лікування людей з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві.

 Потерпілі мають право на отримання санаторно-курортного лікування (за санаторно-курортною путівкою) періодично згідно з рішенням МСЕК, а саме:

- особи з інвалідністю I групи щороку;

- особи з інвалідністю II групи один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;

- особи з інвалідністю III групи один раз на три роки, один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Термін санаторно-курортного лікування для інших категорій потерпілих становить 24 доби.

Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування України має кожен працевлаштований.