Техніка безпеки – важлива складова при роботах з пестицидами

  • 434

Фото без описуВесняно-польові роботи у розпалі. Оскільки захист сільськогосподарських культур та плодових насаджень практично не можливий без використання пестицидів та агрохімікатів, - всі працюючі з цими препаратами наражають себе та оточуючих на небезпеку. Важливо знати, що пестициди та агрохімікати – це небезпечні для здоров’я людей речовини, тому поводитися з ними потрібно вкрай обережно.

Особи, які виконують роботи з пестицидами та агрохімікатами (постійно чи тимчасово), повинні щорічно в обов’язковому порядку проходити медичний огляд, навчання та інструктажі з техніки безпеки з наступним отриманням допусків до таких робіт.

Не допускаються до роботи особи, молодші 18-річного віку, вагітні жінки та матері-годувальниці, особи після хірургічних операцій (упродовж року) та ті, що мають медичні протипоказання. Категорично забороняється допускати до роботи осіб у нетверезому стані.

Для харчування і відпочинку відводять спеціально обладнане місце, не менш як за 200 м з навітряного боку від робочого поля, де мають бути бачок з питною водою, рукомийник, мило, рушник, аптечка першої допомоги.

Доставку пестицидів на поле і заправку ними обприскувачів здійснюють механізовано, за допомогою спеціальних засобів. Кабіна трактора має бути герметично зачинена і обладнана кондиціонером. У спеку всі роботи з пестицидами належить проводити вранці, а за похмурої погоди – впродовж усього робочого дня.

Тривалість робочого дня при роботі з надзвичайно небезпечними і високо небезпечними речовинами не повинна перевищувати 4 годин, з рештою пестицидів – 6 годин.

Керівники робіт повинні постійно стежити за станом і самопочуттям працюючих. При першому наріканні робітників на своє здоров`я їх негайно відстороняють від роботи, приймають заходи з надання першої та кваліфікованої медичної допомоги.

Всі ці заходи сприятимуть успішній, продуктивній та безпечній праці робітників, збережуть їхнє життя та здоров`я.