КОМПЕНСАЦІЯ ВТРАЧЕНОГО ЗАРОБІТКУ ЗА ЧАС ІЗОЛЯЦІЇ ВІД COVID-19

  • 493

 

 

Фото без описуУ період карантину, крім звичних виплат, Фонд соціального страхування України надає допомогу за додатковими страховими випадками – зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.

Право на отримання цієї виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працевлаштований.

Така допомога фінансується Фондом у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Підставою для її нарахування є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності: «ізоляція від COVID-19–11».

Видача відповідних листків непрацездатності на сьогодні врегульована, МОЗ України спільно із Фондом соціального страхування України проведено селекторну нараду з департаментами (управліннями) охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій щодо оформлення таких документів.

Крім того, МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.

Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, листок непрацездатності спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.

Щоб отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності, працівнику необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності: «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю за місцем роботи.

У свою чергу, роботодавець на підставі отриманого від працівника листка непрацездатності після призначення та визначення суми допомоги оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто «ізоляція від COVID-19», та передає її до відділення Фонду для здійснення фінансування.

Розмір допомоги від Фонду за такими листками непрацездатності складає 50% середньої заробітної плати і не залежить від тривалості страхового стажу працівника. Фонд здійснює фінансування витрат, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Однак, для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу медичного працівника.

Роботодавцю для отримання фінансування від Фонду витрат з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності на підставі листків непрацездатності, виданими у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, необхідно формувати окремі заяви-розрахунки, до яких не включаються лікарняні з інших причин непрацездатності.

При формуванні такої заяви-розрахунку роботодавець у Додатку 1.1 у колонці 10 вказує причину непрацездатності – 11, тобто «ізоляція від COVID-19».

За листками непрацездатності з інших причин непрацездатності формується заява-розрахунок на загальних підставах.

Звертаємо увагу, що слідкувати за станом фінансування можна на телеграм-каналі ФССУ:  https://t.me/socialfund, а також на сторінці в Facebook: Снятинське відділення УВД ФССУ в Івано-Франківській області.