Як змінити постачальника газу

  • 421

Фото без описуПокрокова інструкція для споживачів від департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації. Із введенням ринку газу для населення кожний абонент за достатньо простою процедурою може подати заявку на зміну постачальника та отримати кращу ціну.Роздрібна ціна на природний газ вільно встановлюється між постачальником та споживачем, тобто є договірною.Як змінити постачальника палива для того, щоб зменшити свої витрати. Для початку необхідно обрати нового постачальника газу, перевірити, чи обрана компанія має право на постачання газу (чи має ліцензію).

Наступним кроком є подання заяви-приєднання до обраного постачальника (онлайн або надіславши компанії заповнені заявку та проект договору купівлі-продажу природного газу з пакетом супровідних документів) або особисто подати пакет документів у вибрану газопостачальну компанію.

Одночасно, отримуючи від чинного постачальника акт звірки розрахунків, споживач подає йому та реєструє лист про розірвання/призупинення договору.

Всі зміни до договорів оформлюються додатковими угодами.

Необхідні документи для  змінити постачальника газу.

1. До заяви-приєднання до нового постачальника необхідно додати:

- паспорт;

- ідентифікаційний код споживача;

- документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;

- додаткові документи, які може вимагати постачальник (перелік має вказуватися на сайті постачальника).

Довідково: відповідну заяву на зміну постачальника може подати і довірена особа з нотаріально засвідченими документами.  

Протягом 3 робочих тижнів повинна відбутися зміна постачальника газу, а через 6 тижнів старий постачальник повідомляє про остаточний рахунок за спожитий газ, який необхідно сплатити  протягом 10 днів.

Для інформувння щодо постачання газу новим постачальником відведено 20 днів.

Якщо подані до заяви документи потребують уточнення, постачальник протягом п'яти робочих днів надсилає споживачу письмовий запит.

У період зміни  постачальника, споживачу не можна відключати газ, а сплату за спожитий газ здійснювати за тарифами старого постачальника.

Відповідно до договору постачання природного газу побутовим споживачам, постачальник зобов'язується публікувати на сайті (і в передбачених законодавством випадках у засобах масової інформації) детальну інформацію про зміну ціни на природний газ за п'ять днів до введення її у дію.

Довідково: споживач може заключати договір на постачання природного газу із постачальником, який здійснює господарську діяльність на території України  на підставі ліцензії.

Одночасно інформуємо, що на території Івано-Франківської області постачання природного газу здійснюють ГК "НАК "Нафтогз України", ТОВ "Прикарпатенерготрейд", ТОВ Івано-Франківськгаззбут" .