Проведення уповноваженим органом з питань пробації соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації

  • 542

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. На сьогодні є чимало громадян, які живуть днем нинішнім, надаючи перевагу сумнівним заробіткам, таким чином відбувається використання найманої праці без оформлення трудових відносин, так звана «тіньова» зайнятість. Однією з категорій громадян, які погоджуються на такий вид праці, є особи, які знаходяться у конфлікті з законом.
 

           Саме тому в рамках співпраці, 29 січня 2021 року фахівці з профорієнтації Снятинської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Руслан Захарук та Любов Романчак та представник відділу Снятинського бюро правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД – Надія Лосєва спільно з волонтером пробації Василем Савчуком провели з клієнтами
Снятинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області індивідуальні та групові консультації щодо можливості працевлаштування клієнтів пробації за місцем їх проживання відповідно кваліфікації, яка проводилась у режимі вебінару (з використанням сервісу ZOOM).
Мета заходу — надання консультаційної допомоги та ознайомлення зі спектром послуг, що надаються громадянам у разі їхнього звернення до служби зайнятості. У ході зустрічі провідні фахівеці з профорієнтації Руслан Захарук та Любов Романчак ознайомили присутніх із спектром профорієнтаційних послуг, видами професійного навчання та електронними сервісами державної служби зайнятості. Додатково надали поради щодо  шляхів досягнення життєвих цілей та побудови професійної кар’єри, порядок реєстрації, перелік необхідних документів необхідних для реєстрації в службі зайнятості, ознайомили з актуальними вакансіями на регіональному ринку праці та перевагами легальної зайнятості. Також презентували послуги професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Слухачі семінару обговорювали вимоги до майбутньої роботи та їх відповідність сьогоденним реаліям.

Волонтер пробації в свою чергу зазначив, що основна мета роботи із цією категорією громадян – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, допомога в усвідомленні і виправленні зроблених  ними помилок, пошук шляхів та методів їх подолання. А найголовніше — пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життя та майбутнє. «Офіційне працевлаштування та матеріальна стабільність застерігає від вчинення нових правопорушень» – такий висновок зробили учасники вебінару після спілкування з фахівцями служби зайнятості та волонтером пробації.