Звернення головного державного санітарного лікаря Івано – Франківської області у зв’язку з напруженням епідемічної ситуації щодо COVID-19 та збільшення випадків захворюваності населення нашої області

Фото без описуЗВЕРТАЮ  УВАГУ ВСІХ мешканців та гостей Прикарпаття на збільшення  кількості випадків захворювання на короновірусну інфекцію COVID-19.

КОНСТАТУЮ: щоденно в закладах охорони здоров’я області фіксується збільшення кількості госпіталізованих хворих та щодня збільшується кількість зразків біоматеріалу від осіб з підозрою на COVID-19, що доставляються у вірусологічну лабораторію ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Окрім того, відбувається сезонне збільшення захворюваності на  грип та ГРВІ.

НАГОЛОШУЮ, що саме зараз багато залежить від кожного з нас: щоб зберегти своє здоров’я та здоров’я оточуючих і не допустити масового поширення інфекційної хвороби COVID-19 ПРОПОНУЮ дотримуватися карантину та використовувати всі рекомендовані засоби профілактики.

Не зволікайте простими правилами!!!

?подбайте про гігієну рук, приміщення, а також речей, якими найчастіше користуєтеся (наприклад, мобільного телефону та комп’ютера);

?уникайте рукостискання та обіймів при зустрічі з друзями, колегами, знайомими, сусідами, тощо.

?із співрозмовником тримайте дистанцію в 1,5 метри, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.

?в місцях скупчення людей (магазин, транспорт) користуйтеся засобами індивідуального захисту: масками, респіраторами, рукавичками та не забувайте їх змінювати;

?намагайтеся не торкатися брудними руками очей, носа або рота;

?під час кашлю або чхання прикривайте ніс і рот серветками або згином ліктя;

?не виходьте з дому, якщо погано почуваєтесь - ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ!

ПЕРЕКОНЛИВО ПРОШУ ВСІХ  бути свідомими та зменшити соціальну активність!

Оскільки обмеження мобільності та контактів, а також самоізоляція – це єдиний профілактичний захід на сьогодні, який допоможе зберегти, як власне життя та здоров’я, так і допомогти системі охорони здоров'я справитися з такими викликами!!!

Головний державний санітарний  лікар Івано – Франківської області   Руслан Савчук.