Спалювання залишків рослинності небезпечне для здоров'я і довкілля!

  • 1004

Фото без описуЗа інформацією Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, впродовж останнього часу почастішали випадки загорання трави на прибудинкових територіях та полях. Причиною пожеж є людський фактор.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу із року в рік нагадуэ про небезпеку, яку завдає отруйний дим від спалюваного листя та рослинності, а особливо – від спалюваних відходів. Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря викидається понад 9 кг мікрочасточок диму, до складу яких входять: пил, оксиди азоту, вуглекислий газ, важкі метали.

Вдихання продуктів згорання завдає шкоди дихальній системі та може зробити її більш уразливою до інфекційних захворювань, що є вкрай небезпечним в часи тотального карантину і небезпеки вірусної пневмонії.  Окрім того, в результаті таких неправомірних дій не тільки згорають рослини, а гинуть птахи і тварини, а також погіршуються механічні, фізичні, хімічні і біологічні властивості родючого шару ґрунту.

Закликаємо громадян ставитись до даної проблеми із розумінням та громадянською відповідальністю. Також нагадуємо про штрафні санкції: чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання залишків рослинності та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена  відповідальність за статтями 77, 77-1, 82  Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема:

– за спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.77-1 КУпАП у вигляді штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб – від 15300 до 21420 грн.;

– ті самі дії, вчинені в межах території та об'єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб – від 21420 до 30600 грн.

Окрім того, відповідно до ст. 245 ККУ «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Отож наголошуємо під час проведення заходів із благоустрою дотримуватись правил пожежної безпеки, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю. Бережіть природу та своє здоров’я!