Правопросвітницький захід на тему: «Адміністративне затримання – що треба знати»

  • 517

Фото без опису28 травня у приміщенні Снятинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області головний спеціаліст відділу «Снятинске бюро правової допомоги» Надія Лосєва, спільно з фахівцем Снятинського районного сектору Юлією Самашко провели просвітницький захід із суб’єктами пробації на тему: «Адміністративне затримання – що треба знати».

Головний спеціаліст відділу БВПД Надія Лосєва пояснила присутнім, що:

  • адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;
  • про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому робиться запис про це;
  • роз'яснено, що відповідно до п. 3 ч.1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особам, до яких застосовано адміністративне затримання, гарантується право на правові послуги, що полягають у: здійсненні представництва їх інтересів в судах, інших державних органах (зокрема, органах внутрішніх справ, органах національної поліції), органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складенні документів процесуального характеру.

В свою чергу фахівець сектору пробації Юлія Самашко наголосила про те, що суб’єкти пробації під час перебування на обліку не повинні вчиняти жодних адміністративних правопорушень (проступків), оскільки це негативно впливає на їхню поведінку, спосіб життя та мотивацію до змін, а також  відповідно до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, адміністративні правопорушення вважаються порушенням порядку та умов відбування покарання та обов’язків, які покладені на осіб засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, за, що в свою чергу суб’єкти пробації можуть нести відповідальність згідно чинного законодавства.

У ході зустрічі з суб’єктами пробації обговорено підстави, процедуру, строки адміністративного затримання, які органи правомочні його здійснювати, права особи під час затримання.

Наприкінці зустрічі обговорено напрямки консолідації зусиль, спрямованих на співпрацю у сфері надання безоплатної правової допомоги суб’єктам пробації, які її потребують та подальшої співпраці, також присутнім роздано інформаційні матеріали на різну правову тематику.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису