!!! Обережно–змії !!!

Дата: 22.06.2021 09:29

!!! Обережно–змії !!!

З початку року вже 5 осіб на Прикарпаттіпостраждали від укусівплазунів.

Натрапити на небезпечнихплазунівможна в лісі, в полі, чи на пасовищі, трапляються  йвипадки, коли зміюможнапобачити і на власномуподвір’ї. Зазвичайплазунитікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нориабовідповзаютьякнайдалі. Але в сонячнідніїхнівідчуттяпритуплюються, вони не реагують на шум, стаютьлінивими та малорухливими, і тодііснуєнебезпека, щолюдинаможенатрапитина  змію у природному середовищі будь-де.

Самі по собіплазуни не є агресивними. Вони нападають у відповідь на небезпеку. Плазунів не варточіпативзагалі – чи то гадюка, чивуж, чи, на перший погляд, безпечнаверетениця. Напад будь-кого з них може бути небезпечним.

Тому, збираючись у місця, де можназустрітинебезпечнихпла­зунів, необхідномативідповіднийодяг та взуття. Одяг повинен закривати ноги: високічоботи, вільніштани, заправлені у взуття. Під час збираннягри­бівчиягідкращекористуватися палицею відповідноїдовжини, щобпе­ревіритизарості на безпечність.

У випадку, коли вас вкусила змія, впродовжкількоххвилинпадаєтиск, розвиваєтьсяпорушеннядихання і зупиняєтьсясерце. Зважаючи на ризики, важливоякнайшвидшедоправитивкушеногозмією до лікарні.

У разі укусу намагайтесьякнайшвидшепотрапити до лікаря, щобиотриматинеобхіднудопомогу. Якщотранспортування до лікарнівимагаєпевного часу, надайтедомедичнудопомогупостраждалому:

-Зберігайтеспокій і стежте, щобипостраждалийменшерухався;

-Звільнійтьураженучастинутіла від одягу, взуття, прикрас тощо;

- На місце укусу накладітьстерильнупов’язку з антисептиком;

- Дайте постраждалому воду - при усусізміїважливобагатопити;

-Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;

- При транспортуванніпокладітьураженукінцівку на підвищення;

-Якщо є такаможливість, прикладіть до рани лід, обгорнутийу тканину;