Інформуємо

Дата: 25.06.2021 11:46

Міноборони уточнило особливості прийому на навчання до вищих військових навчальних закладів для підготовки військових фахівців тактичного рівня в умовах особливого періоду (наказ Міністерства оборони від 5 травня 2021 року № 112 набув чинності 4 червня).

Отримали право вступати до ВВНЗ (для навчання воєнним наукам) за результатами вступних іспитів (без ЗНО) військовослужбовці, призвані під час мобілізації.

Крім того, збережено право вступу без ЗНО для наступних категорій вступників:

· військовослужбовці рядового і сержантського складу контрактної служби;

· громадяни України, звільнені зі строкової служби, – протягом року після звільнення;

· студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання вступити на навчання та надалі проходити службу за контрактом на посадах осіб офіцерського складу;

· вступники з-поміж випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу.

Водночас позбавили права вступати без ЗНО військовослужбовців строкової служби.

Також наказ визначає, що додаткові строки прийому документів, проведення конкурсного відбору (вступних випробувань) та зарахування на навчання можуть встановлюватися рішенням міністра оборони за клопотанням Головнокомандувача Збройних сил України.