Пробація та служба зайнятості – можливість змінити життя на краще для суб’єктів пробації.

  • 599

Мабуть, кожна людина своє майбутнє пов'язує з роботою, яка б приносила йому достатній заробіток, який би забезпечив гідне життя. І це є цілком природнім бажанням для кожного, хто турбується про свій завтрашній день. Але, як показує практика, на шляху до очікуваної роботи ви можете зіткнутися з рядом перешкод і труднощів.

Саме тому 25 червня 2021 року в рамках співпраці та покращення соціально виховної роботи, провідним фахівцем з профорієнтації Снятинської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ганною Потєхіною, головним спеціалістом Снятинського бюро правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД – Надією Лосєвою спільно з начальником Євгенієм Терентьєвим та фахівцем Юлією Самашко Снятинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області проведено групове консультування для суб’єктів пробації, щодо актуальних вакансій на ринку праці в місті та регіоні, ознайомлення з перспективами працевлаштування та перевагами легальної праці.

У ході консультування суб’єктів пробації ознайомили із спектром профорієнтаційних послуг, видами професійного навчання та електронними сервісами державної служби зайнятості. Додатково надали поради щодо  шляхів досягнення життєвих цілей та побудови професійної кар’єри, порядок реєстрації, перелік необхідних документів необхідних для реєстрації в службі зайнятості.

Провідний фахівець з профорієнтації Ганна Потєхіна наголосила, що служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій по всій Україні, які оновлюються онлайн. Так, існують інші бази вакансій на онлайн-сервісах, але перевагами бази служби зайнятості є те, що всі вакансії перевірені, актуальні та з офіційним працевлаштуванням.

Головний спеціаліст БВПД Надія Лосєва проінформувала присутніх про поняття трудового договору, його види, форми та гарантії при його укладенні, а також про правові наслідки для сторін, зауваживши на тому, що відповідно до вимог статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Одними з головних аспектів та переваг легальної занятості є:

  • вільний вибір професії та місця праці;
  • отримання грошової винагороди за виконану роботу;
  •  безпечні умови та дотримання режиму праці;
  • відпочинок (вихідні дні, оплачувана відпустка);
  • захист від незаконного звільнення;
  • соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи (оплата лікарняних, допомога по безробіттю та ін.).

Слухачі обговорювали вимоги до майбутньої роботи та їх відповідність сьогоденним реаліям, переваги легальної занятості та електронні сервіси служби зайнятості, а також той факт, що під час офіційного працевлаштування існує випробувальний термін, який являє собою перевірку відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

На завершення зустрічі начальник сектору Євгеній Терентьєв зазначив, що найефективнішим захистом і попередженням правопорушень серед громадян є їхня легальна зайнятість. Результат спільних зусиль залежить від бажання змінити життя на краще самої людини, її наполегливості в пошуках роботи, а найголовніше — пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життя та майбутнє.

Отже, підсумовуючи вище сказане, можна сказати, що офіційна зайнятість є важливим фактором в забезпеченні нашого сьогоднішнього і майбутнього. Адже, це пенсії наших рідних, наш соціальний захист, зростання наших заробітних плат. Якщо ми працюємо офіційно, ми – застраховані особи і можемо розраховувати на соціальні виплати та допомогу (право на пенсію, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі настання таких випадків та ін.).


Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису