Звітній концерт в с.Іллінці

  • 414

Фото без опису         Іллінці мені серцю дорогі. Ці хвилюючі слова авторства світлої пам'яті Михайла Миронюка стали своєрідним леймотивом святкового звітного концерту, який було проведено 2 серпня - в День святого пророка Іллі, небесного покровителя села - в Будинку культури с. Іллінці (директор Василь Ухач).

Святковими церковними передзвонами, піднесеними молитвами, теплом серпневого сонечка, ошатністю голубого неба, щирістю посмішок і сердечних обіймів (на свято до рідного села з'їжджаються його діти, що волею долі живуть чи працюють за кордоном), дитячими щасливими усмішками і щебетом, чарівними звуками музики, що лилась звідусіль, було створено неймовірну атмосферу впродовж всього святкового дійства. В концертній залі яблуку ніде було впасти.
             Ведучі святкової концертної програми Діана Вакалюк та Роман Лукашевич легко і невимушено повели гостей свята сонячними стежинами мелодій, зоряними міріадами пісень і неймовірно запальними ритмами танцю.
Танець "Чепурненька" у виконанні дитячого танцювального колективу, що входить до складу Народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Покутські візерунки" (балетмейстер Віра Іванівна Єсипчук, помічник Микола Вакалюк), під музичний супровід іллінецьких музик (художній керівник Євген Ротерман) розпочав концертну програму, задавши позитивний настрій з самого початку дійства. У майстерному виконанні ансамблю "Покутські візерунки", без перебільшення - гордості с. Іллінці, прозвучала пісня "Заспівав у лузі соловей".
             Художній керівник Будинку культури, чарівна і мега талановита Юлія Воронецька натхненно (як завше) виконала пісню "Вітальна", після якої сердечно і щиро, як і годиться - хлібом-сіллю зустрічали почесних гостей святкового дійства: голову Заболотівської селищної ради Петра Маліборського, першого заступника голови Миколу Козаченка, заступника голови Оксану Прокоп'юк, секретаря Заболотівської селищної ради Світлану Каралаш, члена виконкому селищної ради Романа Каралаша, інспекторів методистів відділу, культури, духовності та туризму Людмилу Грицик і Віру Косович, директора Заболотівської дитячої музичної школи Ліліану Лукащук.
Серед гостей свята приємно було бачити Ярославу Корж - дружину незабутнього Петра Коржа, авторські пісні якого звучали у виконанні ансамблю "Покутські візерунки", не оминули увагою святкове дійство і наші сусіди - гості із Заболотова, з Тростянця, Рудник, Троїці, Матеївецької ТГ.
Наймолодша танцювальна група презентувала дорогим гостям та всім учасникам концерту танець "Ой заграйте, дударики", подарувавши справжню насолоду і замилування. Іллінці, дякувати Богу, мають світле майбутнє, завдяки таким світлячкам, які продовжують славу рідного села, а воно завжди стояло на високому щаблі культурного, просвітницького, всебічно активного способу життя Покутського краю.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність рідної землі. І як данина цій світлій пам' яті у виконанні художнього керівника Іллінецького БК Івана Майгутяка прозвучала пісня "Там біля тополі калина росте".
           "Аркан" завжди викликає сплеск емоцій і піднесення, а у іллінецьких легінів цей танець був особливим! Не менш емоційно прозвучала "Пісня солов'їна" у виконанні юної зірочки Анжеліки Ризюк.
Чудові, милі, сонячно усміхнені наймолодші танцюристи потішили публіку веселим таночком "Кукуріку". Спасибі батькам за їхніх "смайликів", спасибі наставникам за вміння підбирати "чарівний ключик", що відкриває таланти з самого малечку.

Зворушливо прозвучала "Мамина пісня" (виконавець Іван Майгутяк).
Кадриль "Дев'ятка" у виконанні старшої групи, то направду витвір танцювального мистецтва, мистецтва рухів, емоцій, ритму.
             Троїсті музики з сусідньої Троїці - знані й пізнавані в нашому Покутському краї. Особливий колорит, особливе звучання, особливе виконання. "В'язанка гуцульських мелодій" (керівник Петро Медвідчук) прозвучала натхненно і бентежно. Ноги самі просилися до танцю. Спасибі сусідам за цей порив.
Далі під музичний супровід ансамблю "Покутські візерунки" юні іллінецькі танцюристи виконали чарівний танець "Цвяшок".

В народі кажуть, "Добрий сусід - найкращий родич". Так вже повелося, що між іллінецькими та матеївецькими аматорами існують доброзичливі, добросусідські відносини (щира молитва світлій пам'яті Петра Книшука). Справжньою окрасою і незабутніми хвилинами насолоди мистецтвом став виступ незрівнянного духового оркестру "Водограй" (керівник Тарас Танасійчук).
"Аркан" (диригенти Василь Волошенюк і Тарас Танасійчук), "Самотній пастух" - соло на сопілці Василь Волошенюк, "Отаман" у виконанні Назарія Мартинюка, Василя Волошенюка і Романа Лукинчука, попурі на тему Дзідзьо (диригент Т. Танасійчук), пісні "Марічка" (серце завмирало від емоційного піднесення) та "Новий день над Україною" у виконанні Василя Волошенюка, музична композиція "Ватра" - соло на сопілці Романа Лукинчука - викликали захват у глядачів, чіпляли за живе і створювали такі вібрації, що здавалося їм затісно було у залі.
Сучасні танці - це те, що гуртує молодь, що цікавить її і захоплює.

Нещодавно в Іллінецькому БК було розпочато заняття різновікових танцювальних груп під чітким керівництвом Миколи Вакалюка - молодого, талановитого, досвідченого хореографа.Чисельність танцюристів красномовно говорить про величезну довіру до таланту і здібностей Миколи. В його команді займаються діти не лише з Іллінців, а й з довколишніх сіл. Іллінці стають центром танцювальної слави. Не дивлячись на те, що пройшло зовсім мало часу, маленькі і юні танцюристи показали високий рівень майстерного виконання. Танцювальну славу  Микола Вакалюк уже вивів на новий рівень. І це лише початок. Численні оплески захоплених глядачів стали гарним стимулом на майбутнє.
Продовжилася святкова програма піснею "Соколи" (виконавець Анжеліка Ризюк. Іллінці завжди славилися своєю співочою мелодією серця, пісня "Дух народу" у виконанні Народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Покутські візерунки" на рівні душі здатна підняти дух кожного щирого українця.
Село - то велика й дружня родина. Ведучі святкової імпрези закликали кожного з нас берегти традиції села, берегти їх і примножувати, бережливо нести у майбутнє цю духовну спадщину. Завершилась святкова імпреза танцювальною композицією "Україна це я", яка стала своєрідним підсумком виступу-звіту, присвяченого святу села і 30-ій річниці Незалежності України.

Варто відзначити роботу директора БК Василя Ухача (за концертною програмою стоїть нелегка праця), в ролі сценариста заходу виступила художній керівник БК Юлія Воронецька - її чудова робота стала канвою святкового дійства. Постаралися насправді всі. Під час святкового концерту у фойє БК було розгорнуто мобільну виставку цінних церковних книг-записів, світлин, документів, старовинних домотканних сорочок-вишиванок та інших цікавих речей, що несуть в собі цінну історично інформаційну пам'ять з далекої минувшини села і краю. Величезне спасибі за старання Роману Шихову, директору музею історії с. Іллінці, внуку славного односельчанина Романа Ризюка - краєзнавця, засновника і директора музею села, педагога-просвітянина, багаторічного директора сільської школи, на фасаді якої встановлено пам'ятну дошку цій світлій людині.

Також присутні на святі і всі бажаючі мали змогу ознайомитися із літературою, авторами якої є вихідці села Іллінці. Це новеліст Василь Ткачук, це славний син іллінецької землі Іван Федорак (Іван Садовий), це поезії Василя Даниша, Оксани Семотюк, це книга спогадів Дмитра Даниша, це література медичного спрямування Володимира Кушніра та його дочки Жанни та інше (завбібліотекою Калина Шпанюк).
Для того, щоб концерт-звіт пройшов на високому рівні, про що зазначив у своєму виступі голова Заболотівської селищної ради Петро Маліборський, приклали максимум зусиль багато людей. Це працівники закладу культури і безпосередні учасники дійства.
Відгомін святкового настрою ще довго відлунюватиме в серцях односельчан та гостей свята.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису