Цивільний захист – одне з важливих питань навчальної поведінки працюючих у надзвичайних ситуаціях.

  • 318

Фото без описуУ всьому світі щорічно реєструється близько 270 мільйонів нещасних випадків і 160 мільйонів професійних захворювань, в результаті чого гине майже 2 мільйони жінок,чоловіків і 12 тисяч дітей. Через нещасні випадки виробничого характеру щодня в світі помирає в середньому 5 тисяч чоловік. В Україні рівень виробничого травматизму залишається в декілька разів вищим, ніж в економічно розвинутих країнах. А за рівнем загиблих на виробництві наша держава, на жаль, посідає друге місце серед європейських країн, поступаючись лише Португалії. Внаслідок отруєнь, дорожньо-транспортних пригод, аварій і травмувань у побуті Україна щодня втрачає майже 190 громадян, з них – 140 осіб працездатного віку та 5 дітей до 14 років.

Тому важливо, враховуючи вищезазначене, проводити цілеспрямовану роботу щодо інформаційно-просвітницької та пропагандистської роботи серед населення.

З метою формування єдиної системи підготовки населення у галузі захисту від надзвичайних ситуацій, реальної побудови функціональної системи, ДСНС України розробила "Програму загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у надзвичайних ситуаціях".

Навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях є обов’язковим і здійснюється в робочий час за рахунок коштів роботодавця за програмами підготовки населення діям у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.

Особи під час прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Відповідно до повноважень, бюджету, якості та фаху підготовки спеціалістів, атестацій лабораторій, забезпеченості приладами, устаткуванням, реактивами та витратними матеріалами в установі Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» створено формування цивільного захисту, що виконують такі  завдання:

організацію та здійснення дозиметричного і хімічного контролю;

участь у розробленні загальних критеріїв, методів та методик спостережень щодо оцінки радіаційної і хімічної обстановки;

проведення санітарно-протиепідемічних заходів;

контроль за якістю та безпекою харчових продуктів і продовольчої сировини, питної води та джерелами водопостачання;

завчасне створення і підготовку спеціальних медичних формувань;

навчання населення способам надання домедичної допомоги та правилам дотримання особистої гігієни;

здійснення заходів з метою недопущення негативного впливу на здоров'я населення шкідливих факторів навколишнього природного середовища та наслідків надзвичайних ситуацій, а також умов для виникнення і поширення інфекційних захворювань;

проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища, санітарно-гігієнічної та епідемічної ситуації;

санітарну охорону територій в зоні надзвичайної ситуації;

своєчасне виявлення чинників та осередку біологічного зараження, його локалізацію і ліквідацію;

запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, обсервації та карантину;

здійснення дезінфекційних заходів в осередку зараження, знезараження суб'єктів господарювання, тварин та санітарної обробки населення;

розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії.

Снятинський відділ Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»