Про проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» на території Заболотівської селищної ради

  • 672

Фото без описуВідповідно до розпорядження Заболотівської селищної ради від 03.09.2021 року № 96-А «Про організацію та проведення у 2021 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» на території Заболотівської селищної ради»  проведено перший етап Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» із метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища, а також притягнення до відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків. 

Так, 1 вересня приступили до занять у навчальних закладах громади 2225 дітей. Станом на даний час,  виявлено 1 дитину, яка не охоплена  навчальним процесом. У зв’язку з цим,  відділом соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради спільно з відділом освіти, молодіжної політики та спорту селищної ради,  уповноваженим підрозділом Національної поліції, в межах компетенції, проводиться робота щодо повернення неповнолітньої дитини до навчання. 

З метою здійснення контролю за умовами утримання і вихованням дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах проведено обстеження умов проживання цих дітей.   В усіх сім’ях, виявлено, що діти мають шкільне приладдя, відповідний одяг, з батьками проведено бесіди щодо відповідального батьківства, виконання їх обов’язків щодо здобуття дітьми освіти. 

Заходи по охопленню всіх дітей навчанням, як вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.

Шановні батьки! Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до чинного законодавства, обов’язки по забезпеченню належних умов щодо навчання та виховання дітей покладено на Вас. Відповідно до ч. 3 ст. 150 Сімейного кодексу  України батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

 Відповідно до ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо забезпечення необхідних умов утримання, навчання та виховання дітей. 

Законом України «Про повну загальну середню освіту» № 463-IX від 16.01.2020 року, який набрав чинності 18.03.2020 року, пункт 2 частини першої статті 164 Сімейного кодексу  України викладено в новій редакції, за змістом якої розширено трактування однієї з підстав для позбавлення батьківських прав.

Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобування нею повної загальної середньої освіти».