Відкриття меморіальної дошки покутському письменнику-краянину Івану Михайлюку

Фото без опису15 вересня у мальовничому селі Тростянець відбулося відкриття меморіальної дошки покутському письменнику-краянину Івану Андрійовичу Михайлюку, якому 09 вересня минуло 115 років від дня народження.  І ось на честь вшанування письменника до рідного села приїхали діти, онуки , правнуки… Також на свято завітали селищний голова Петро Маліборський,  заступник Оксана Прокоп’юк, бібліотекарі Заболотівської громади.

Після відкриття та освячення меморіальної дошки, у приміщенні бібліотеки (свого часу Іван Андрійович працював бібліотекарем) була проведена тепла родинна літературна зустріч-вшанування «Без коріння саду не цвісти…», яку підготували вчителі та учні Тростянецької гімназії. На презентації творчості письменника у теплій родинній атмосфері присутні могли доторкнутися серцем до історії життя цієї багатогранної  сім’ї Михайлюків.  Спілкуватися з цією талановитою родиною – то справжнє свято для душі. Всі вони пишуть чудові вірші та співають пісні. Дев’ятеро дітей (7 дочок та 2 синів) виростили, виховали та випустили у широкий світ світлої пам’яті Іван та Марія Михайлюки: Євдокію, Галину, Ганну, Параску, Богдана, Марію, Василя, Любу, Світлану. Дочки з теплим щемом ділилися спогадами їхнього дитинства, з непідробною теплотою, вдячністю та гордістю згадували своїх батьків. Розрослося дерево Михайлюкового роду. Воно живе, зеленіє, квітує. Родинне дерево налічує 74 гілки: 7 дочок, 2 синів, 22 онуків, 27 правнуків, 19 праправнуків. Усі вони розлетілися по світу й засівають у своїх сім’ях зерно щирості, доброти, працелюбності, любові до рідної пісні.

Люди зникають, але залишається пам’ять про них…

Залишилася велика дружня співуча родина Михайлюкового роду.

Збираю зерно до зернини

З отих колосків повнозвуких.

Одне зеренце – то для сина,

А те – для дочки, для онуків.

А те – для всієї родини,

Для нашого рідного краю,

Для матері, для України.

Як спадок святий зберігаю.

М.Попадюк