Торгівля людьми - сучасний прояв рабства

  • 583

 Фото без описуЄвропейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.      Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці,  це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

         Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності та наркоторгівлі й недостатня боротьба з ними, насильство в родині, нестатки, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном, виготовлення й розповсюдження дитячої порнографії через мережу Інтернет – перераховувати можна довго, але це нічого не змінить, тільки констатацією факту проблему не вирішиш, але вже її усвідомлення та визнання є першим кроком до боротьби з нею. Особливо якщо враховувати сучасні процеси глобалізації, інформатизації тощо. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

 Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

  •  вербування, перевезення, передача, продаж,
  •  усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях,
  • використання в порнобізнесі, примус до заняття проституцією,
  • використання у військових конфліктах,
  • залучення до злочинної діяльності,
  • трансплантація чи насильницьке донорство,
  • рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця,
  • залучення в боргову кабалу,
  • використання шантажу, погроз, насильства.

         Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

         Більш детальну інформацію про ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми; порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми; види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми можна отримати, звернувшись у відділ соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради за адресою: смт. Заболотів, вул. Б.Хмельницького,6, кабінет № 2».