В Україні з березня буде збільшено щомісячний розмір допомоги на кожну третю і наступну дитину для багатодітних сімей

  • 437

З 1 березня в Україні зросте розмір допомоги на третю та кожну наступну дитину, яка виховується у багатодітних сім'ях.

Зазначимо, що дана допомога виплачується до досягнення дитиною віку 6 років та на сьогодні становить 1700 гривень. З березня розмір допомоги зросте на 400 гривень – до 2100 гривень.

 

Виплачується допомога сімям, у яких є троє та більше дітей. Допомогу може оформити один із батьків, написавши заяву у відділі соціального забезпечення населення та захисту прав дітей  Заболотівської селищної ради.

З собою потрібно мати пакет із таких документів:

  • оригінал та копія посвідчення багатодітної сім'ї;
  • свідоцтва про народження дітей, на яких оформлятимуть виплату.

 

Гроші можна буде отримувати через «Укрпошта» або банк, що держава уповноважила здійснювати соцвиплати. Якщо батьки вже отримують щомісячну допомогу при народженні, можуть вказати реквізити тієї карти, на яку нараховуються ці гроші.

У Мінсоцполітики порадили оформити таку виплату, навіть якщо ви дізналися про неї, коли дитині виповнилося 5. Адже за рік від держави можна буде отримати 25 200 гривень на третю і кожну наступну дитину.

За певних обставин держава може припинити виплату грошей, наприклад, якщо одержувача позбавлять батьківських прав або за нецільове використання та незабезпечення створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини. Крім того, за бажанням від допомоги можна відмовитися.

 

Також виплати позбавляють у таких випадках:

-відібрання дитини в одержувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

-перебування одержувача допомоги у місцях позбавлення волі;

-втрата статусу багатодітної сім'ї;

-смерть дитини, на яку оформлялася допомога;

-смерть самого одержувача допомоги.