Шановні жителі Заболотівської громади, суб'єкти підприємницької діяльності, аграрії, фермери, товаровиробники, працівники сфери послуг!

  • 1448

Фото без опису24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України  №64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

І от вона – війна. Яке страшне слово. Вже не залишилося ні наївності, ні романтики. Їм на зміну прийшла тривога передовсім за своїх і чужих дітей, всіх українців, за наше майбутнє, за Україну.

Але ми не маємо куди відступати. Це наша земля, це наші люди, це наша країна. В такий складний час маємо єднатися,  чоловіки  зобов'язані піти  на фронт, жінки мають замінити їх на підприємствах, установах, організаціях, а  всі інші хто залишається  – бути корисними в тилу,  працювати на оборону, стати гідною опорою нашим захисникам.

Разом з тим, до Заболотівської селищної ради  надходять сигнали про спекулятивні дії окремих наших підприємців, які  користуючись підвищеним попитом з боку населення необгрунтовано піднімають ціни на продукти харчування, засоби перщої необхідності тощо. Зокрема, хочеться, звернути увагу, на дії осіб, які здійснювали обмін валют в центрі селища Заболотів та свідомо при обмеженні купівлі іноземної валюти в банківських установах,   спекулювали на курсі, переслідуючи власні меркантильні інтереси.  Така поведінка заслуговує загального осудження та вже має реальні наслідки для цих громадян і буде мати наслідки для іших – тих, хто хоче заробляти на чужій біді.

Але я точно знаю, що абсолютна  більшість  наших земляків точно не такі, а  є свідомими громадянами нашої держави, гідними дітьми вільної, незалежної і нескореної України. Саме в складні часи виявляється національна ідентичність, формується сила і дух народу,  підсвідомо вмикаються ті ментальні речі, які були приспані протягом останніх років.

Тому, закликаю до активізації небайдужих жителів громади, волонтерів, суб'єктів підприємницької діяльності  для допомоги, мобілізації  наявних ресурсів,  в тому числі для забезпечення належного  прийому внутрішньо переміщених осіб.  Згідно з рішенням виконавчого комітету Заболотівської селищної ради  розміщення  осіб, які потребуть прихистку,  здійснюватиметься в навчальних закладах громади. В звязку з цим, необхідні матраси, ковдри, теплі речі,  продукти харчування, засоби гігієни для задоволення потреб цих осіб.

У разі наявності, у громадян вільного житла для розміщення внутрішньо переміщених осіб, бажання прийняти їх за власним  місцем проживання,  бажання надати будь-яку допомогу внутрішньо переміщеним особам, нашим воїнам, звертайтеся до Відділу соціально забезпечення та захисту  прав дітей Заболотівської селищної ради за тел. 0978305429  (Іванна Гордійчук).

Суб'єктам підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію продуктів харчування, господарських товарів - відпускати товар  жителям громади за розумною ціною з   мінімальною націнкою.

Працівникам сфери послуг – прошу здійснювати виважену цінову політику щодо населення, а за вимогою  уповноважених осіб  надавати відповідні послуги безоплатно.

Аграріїв, фермерів, товаровиробників прошу  створити на складах  запаси овочів,  зерна, муки, цукру, мясної, молочної продукції,  мати достатні запаси паливно-мастильних матеріалів,  автотраспортні засоби, сільськогосподарську техніку у справному стані тощо.

Те ж саме прохання до суб'єктів  господарювання, які провадять діяльність  з торгівлі лікарськими засобами,  створюйте резерви, відпускайте  лікарські засоби за лояльними цінами, за потреби надавайте їх безкоштовно нужденним. Ми не допустимо мародерства. 

Земляки,  допомагайте особам похилого віку, соціально-незахищеним категоріям громадян  пережити цей нелегкий час.

Заздалегідь, дякую Вам за розуміння.  Вірю, що разом ми сила і обов'язково переможемо. За нами правда і з нами Бог. Слава Україні!

 

       

Селищний голова                                Петро МАЛІБОРСЬКИЙ