ІНФОРМАЦІЯ  ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ЖИТЛА ЩОДО КОМПЕНСАЦІЇ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЗА  РОЗМІЩЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

  • 431

ЯКИМ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМ АКТОМ ВРЕГУЛЬОВАНО ПОРЯДОК?

Фото без описуПостанова Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

 

ХТО МАЄ ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ?

Компенсація надається фізичним особам – громадянам  України віком від 18 років, які є ВЛАСНИКАМИ ЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ ПРИВАТНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях переселенців, які після введення воєнного стану перемістилися з Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та м. Київ, і не є отримувачами щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП.

 

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ВЛАСНИКУ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ ПРИВАТНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, ЯКИЙ РОЗМІСТИВ У СЕБЕ ВПО, ЩОБ ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ?

1. Внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу “Прихисток”.

2.   Подати заяву у відділ " Центр надання адмінстративних послуг" селищної ради за адресою: селище Заболотів, вул. Б. Хмельницького, 6,   не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО. Заява (заповнюється на місці) у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються:

  • Копія власного паспорта та ідентифікаційний кода заявника -власника жилого приміщення.
  • Копії документів, що посвідчують розміщених осіб (паспорт громадянина України або свідоцтво про народження, ідентифікаційний код).
  • Документ що підтверджує право власності на житло заявника.

В день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості,  подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні у той же  відділ «Центр надання адміністративних послуг» селищної ради.

 

ЯКИЙ МЕХАНІЗМ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ВЛАСНИКУ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ ПРИВАТНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, ЯКИЙ РОЗМІСТИВ У СЕБЕ ВПО?

1. Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає заяву до відділу «Центр надання адміністративних послуг» селищної ради за адресою: селище Заболотів, вул. Б. Хмельницького, 6, із зазначенням реквізитів банківського рахунку.

2. Заява розглядається відділом освіти, молодіжної політики та спорту селищної ради протягом п’яти робочих днів.

Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету селищної ради проводять верифікацію наведених у заяві відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО, а саме:

-факту такого розміщення та його безоплатності;

-кількості розміщених осіб та умов їх проживання;

-документів, що встановлюють особу;

-даних про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

3.За результатами перевірки визначається обсяг компенсації витрат власника житла.

 

ЯКА СУМА КОМПЕНСАЦІЇ ?

1. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО, та кількості осіб, які там проживали (людино-днів).

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Загальна сума компенсації визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

 

ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД БУДЕ НАРАХОВУВАТИСЬ КОМПЕНСАЦІЯ ?

З дня розміщення ВПО, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника житлового приміщення за житлово- комунальнальні послуги.