Мінекономіки обновило ціни на пальне

  • 621

Фото без описуМінекономіки на підставі розрахунків НАК «Нафтогаз України» оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Зокрема, станом на 12 квітня цього року розрахункові ціни для бензину підвищили на 34 копійки – до 29,32 гривні за літр, для дизельного палива підвищили на 22 копійки – до 32,65 гривні за літр.

Постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом»  встановлено  на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки на пальне  в розмірі:

- не більше 5 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;

- не більше 4,55 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

Таким чином, з урахуванням максимальних націнок, вартість бензину на АЗС не може перевищувати 33,87 гривні за літр, дизельного палива – 37,65 гривні за літр. 

Під час продажу (реалізації) «брендового преміального» дизельного палива та бензинів автомобільних із покращеними показниками якості, позначення (маркування) яких включає певну торгову марку (товарний знак), розмір доплати не може перевищувати 5 відсотків до розміру роздрібних цін на відповідні види палива.  

З врахуванням вищезазначеного гранична вартість «брендового»  виду бензину становить 35,56 грн/літр та дизельного палива – 39,53 грн./літр.