До уваги споживачів: фіксуються випадки перевищення максимально допустимих рівнів нітратів в ранніх овочах

  • 187

Фото без описуГоловне управління Держпродспоживслужби Прикарпаття інформує, що останнім часом почастішали випадки виявлення спеціалістами державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи фактів перевищення максимально допустимих рівнів нітратів в редисці, ранній капусті, огірках, кабачках, ранньому столовому буряку;  партії такої продукції були не допущені в обіг.

 

Зокрема, Івано-Франківською міською державною лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи в квітні 2022 року проведено 1077 експертиз овочів та фруктів, в десяти випадках встановлено перевищення максимально допустимих рівнів нітратів та не допущено в обіг 1,4 т невідповідної продукції.

Наголошуємо: продаж продукції тваринного і рослинного походження на сільськогосподарському ринку дозволяється лише після проведення її досліджень в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Місця для торгівлі продукцією рослинного і тваринного походження надаються адміністрацією  агропродовольчих ринків лише після   проведених в державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи досліджень.

Рекомендуємо споживачам:

- вимагайте у продавців овочів та фруктів на ринку експертний висновок про дослідження продукції, в тому числі і  на вміст нітратів. До реалізації допускаються лише овочі та фрукти в яких вміст нітратів не перевищує гранично допустимий рівень;       

- не купуйте овочі та фрукти у місцях стихійної торгівлі, де відсутній ветеринарно-санітарний контроль, бережіть себе, своїх дітей та рідних!

 

Довідково

Тривале надходження нітратів до організму людини негативно впливає на стан здоров’я і може призвести до  порушення обміну речовин, збільшення вмісту метгемоглобіну в крові, крім того нітрати та продукти їх перетворення є передумовою утворення нітрозамінів.

Особливо чутливі до дії нітратів немовлята та люди похилого віку.
За нормами Всесвітньої організації охорони здоров’я допустимою добовою дозою нітратів для людини рахується 5 мг на один кілограм маси.  Якщо для дорослої людини масою 80 кг з їжею протягом дня поступлення 400 мг нітратів не завдасть шкоди, до отруєння може призвести одноразовий прийом разом з їжею 600-650 мг нітратів, то для дитини така кількість буде критичною.