Як не стати жертвою торгівлі людьми — правила безпеки

Фото без описуЗ 24 лютого 2022 року понад 2,7 млн. громадян України перетнули державний кордон. Переважно це дівчата та жінки з дітьми, які максимально незахищені від злочинних угруповань торговців людьми та можуть потрапити в сексуальне, трудове рабство.

П'ять правил безпеки після перетину державного кордону:

• безпека документів — ніколи та нікому не віддавайте ваш паспорт або документи, що ідентифікують вашу дитину;
  • безпека пересування — плануйте маршрут подорожі. Не сідайте в автомобіль до незнайомих людей;
  • безпека спілкування — нікому не віддавайте мобільний телефон та інші засоби зв'язку;
  • безпека фінансів — особисто оформлюйте пакет документів на подорож та сплачуйте за послуги. Не потрапляйте у боргову залежність до сумнівних осіб;
  • безпека працевлаштування — туристична чи гостьова віза не дає права на легальне працевлаштування. Укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою вам мовою у двох примірниках.

Якщо ви потрапили до рук торговців людьми — телефонуйте 112 на лінію екстреної допомоги в ЄС.