Міжнародний день захисту дітей 

  • 748

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей  (International Day for Protection of Children) -  прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення  мрій і сподівань на краще. І святий обов’язок дорослих – створити усі необхідні умови для всебічного розвитку, зробити своїх дітей щасливими не тільки сьогодні, влаштувавши їм якесь свято, а завтра і завжди.

Цьогоріч відзначення  Міжнародного дня захисту дітей  відбувається в надзвичайно складних умовах. Минуло 3 місяці з початку повномасштабної війни в Україні. Дітей продовжують вбивати та ранити, а жорстока реальність довкола залишає у маленьких українців глибокі травми на все життя. Війна перевернула життя мільйонів дітей нищівним чином. Війна спричинила одне з найшвидших широкомасштабних переміщень дітей з часів Другої світової війни, ознаменувавши зловісну віху, жахливі наслідки якої можуть відчувати щонайменше кілька наступних поколінь.  За інформацією Офісу генерального прокурора більше ніж 687 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації.  З них: 243 дитини загинуло та понад 444 поранено.

Під прикриттям евакуації окупанти депортують українських дітей на територію росії.  Примусова евакуація дітей є прямим порушенням прав дитини та порушенням норм Конвенції ООН про права дитини. А примусова депортація дітей заборонена Женевською конвенцією (IV) від 1949 року, зокрема її статтями 4, 49 та 147.

Проте росія вже вкотре доводить, що їй байдуже на всі міжнародні правила та закони. З початку широкомасштабного вторгнення в Україну уряд рф примусово евакуйовує і віддає на всиновлення українських дітей-сиріт у росії.

 

З метою посилення уваги суспільства до проблем дітей,  в тому числі, тих, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації, захисту їх прав і законних інтересів в церквах громади  проводяться молебні за  загиблих в російсько – українській війні дітей.

У Заболотівському парку селищний голова  Петро  Маліборський спільно з учнями Олешківської гімназії висадили квітучий  «Острівець пам'яті невинно убієнних дітей».   Петро Васильович привітав дітей із світлим святом, побажав діткам міцного здоров’я, добра, радості, щасливого мирного дитинства, надії в краще майбутнє, розуміння  та усвідомлення  тієї ціни, яку платять дорослі - наші захисники України  за можливість спокійно жити в тилу!

Після привітання відбувся  виступ, флешмоб підготовлений вихованцями  Олешківської гімназії.  Територія Заболотівського парку наповнилася  оптимістичним настроєм, адже щирі дитячі посмішки дають надію у щасливе майбутнє. Дітки  отримали позитивні емоції, поласували морозивом.

Щиро дякуємо всім хто долучився до проведення даного заходу, зокрема, ФОП Валігурській Наталії  Миколаївні, ТОВ КІНДЕРЬОНОК, ФОП Косович Уляна Юріївна (магазин «Престиж»), Джелепу Михайлу та працівникам Заболотівського комбінату комунальних підприємств. Нехай Ваші добрі справи повернуться сторицею.

А сьогодні й кожного наступного дня, просимо всіх дорослих, зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуватися заради майбутнього, і тоді наші діти виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю нашого  краю та нашої держави.