Деякі питання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Робочою групою з комплексного визначення індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, при Заболотівській селищній раді після отримання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги здійснюється комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, за показниками встановленими Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859.

Нагадуємо, що право надавати соціальні послуги мають фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Отримувати послуги з догляду мають право:

- особи з інвалідністю І групи;

- діти з інвалідністю;

- громадяни похилого віку з когнітивними порушеннями;

- невиліковно хворі, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

- діти, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі захворювання.

Компенсація розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги).

Компенсація не призначається фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду особам, якщо такі особи отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду.

Отримати консультації з зазначеного питання та подати документи для отримання компенсації можливо до відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради.

Ми працюємо для жителів громади і  завжди готові допомогти.