Інформація  про  захворюваність жителів Заболотівської ТГ

  • 341

Станом на 05.09.2022р. на території Заболотівської громади від початку пандемії підтверджено 1433 випадки захворювання на COVID-19, показник захворюваності становить 7176,12 на 100 тис. населення. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 64, що становить 4,5% від усіх захворілих на COVID-19.

З початку 2022 року на COVID-19 захворіло 474 жителі Заболотівської ОТГ, з них дітей до 17 років – 28 (5,9%). За 35-ий тиждень 2022 року лабораторно підтверджено 6 випадків захворювання на COVID-19 проти жодного за 34-ий. Всі хворі дорослі.

З початку пандемії захворів 21 медичний працівник (1,5%).

Усього від початку пандемії летальних випадків 38. Летальних випадків серед дітей не зареєстровано.

Звертаю вашу увагу, що другу дозу вакцини від COVID-19 отримав 4391 житель Заболотівської ОТГ, що становить 25,4% від дорослого населення, бустерну дозу – 345 (7,9% від щеплених другою дозою). Також, щеплення від COVID-19 отримали 7 ВПО.

В Україні вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні-квітні, а може й на початку травня.

Вакцинація залишається єдиним ефективним методом профілактики даного захворювання. Вакцини проти COVID-19 знижують ризик захворіти, сприяють легшому перенесенню захворювання, запобігають виникненню тяжких постковідних ускладнень (ураження головного і спинного мозку з розвитком деменції, інсульт, енцефаліт, мієліт, полінейропатії).

Принагідно нагадую, що першу бустерну дозу можуть отримати всі люди старші 18 років. Для першої бустерної дози  використовують вакцини Comirnaty від Pfizer або CoronaVac за такими схемами:

  • перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Pfizer
  • перші дві дози AstraZeneca + бустер Pfizer
  • перші дві дози за змішаною схемою + бустер Pfizer
  • перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer  або CoronaVac

Важливо не забувати про терміни. Тому що найбільш ефективний бустер — якщо він робиться в рекомендовані інтервали: від шести до дев’яти місяців після базового щеплення. Однак, якщо людина пропустила ці терміни, робити всю вакцинацію заново не потрібно.

Не чекайте поки випадки знову зростуть, перш ніж отримати всі рекомендовані дози вакцини. Ваше здоровя дорогоцінне!