Відділ соціального забезпечення населення та захисту прав дітей інформує

Фото без описуЗ 1 жовтня 2022 року в Україні зростуть мінімальна зарплатня та пенсія, відтак - і ЄСВ, збільшаться деякі інші виплати,  а деякі залишаться на колишньому рівні.

Мінімальна зарплатня

З 1 жовтня 2022 року розмір мінімальної зарплати збільшують на 200 гривень, тобто він становитиме 6 700 гривень. У погодинному вираженні цей показник складатиме 40,46 грн.

Розмір єдиного соціального внеску

У зв’язку з підвищенням мінімалки, збільшується мінімальний розмір єдиного соціального внеску. З 1 жовтня 2022 року він становитиме 1 474 гривні (6 700 – 22%).

Пенсії з 1 жовтня

Мінімальну пенсію за віком підвищать особам, які не працюють та тим, хто:

• досяг віку 65 років та більше;
  • має необхідних страховий стаж (від 30 та 35 років для жінок та чоловіків відповідно).

Громадяни віком від 70 до 75 років будуть отримувати щомісячну компенсаційну виплату.

Така виплата людям від 70 до 75 років становитиме 300 гривень (в межах пенсійної виплати 10 340,35 грн).

Мінімальний розмір пенсії у 3 000 грн встановлять громадянам віком від 70 років за умови:

• отримання ними пенсії відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • наявності необхідного страхового стажу (30 та 35 років для жінок та чоловіків відповідно).

Якщо у зазначених осіб страховий стаж становить менше необхідного (до 30 та 35 років для жінок та чоловіків відповідно), мінімальна пенсія встановлюватиметься пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 3000 гривень.

Компенсація в рамках програми «Прихисток»

З 1 жовтня 2022 року Уряд збільшить компенсації в рамках програми «Прихисток» для осіб, що розмістили у себе переселенців. Власники житла, які розмістили у себе ВПО, мають отримувати 900 гривень замість 450 гривень за кожну таку особу на місяць.

Прожитковий мінімум — без змін

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць (узагальнений показник) із 1 липня 2022 року становить 2 508 гривень.

При цьому для основних соціальних і демографічних груп населення його розмір є наступним:

• для дітей віком до 6 років — 2201 гривня;
  • для дітей віком від 6 до 18 років — 2744 гривні;
  • для працездатних осіб — 2600 гривень;
  • для осіб, які втратили працездатність — 2027 гривень.

Соціальні виплати — без змін

Підґрунтям для зростання соціальних виплат є прожитковий мінімум. Оскільки останнє підвищення прожиткового мінімуму відбулося 1 липня 2022 року, а наступне має відбутися лише у грудні, розмір їх з 1 жовтня лишається таким же, як у липні, серпні та вересні.

Не зміняться декретні виплати, допомога одиноким матерям, допомога на дітей, над якими встановлені опіка чи піклування, допомога по тимчасовому безробіттю, мінімальна та максимальна рекомендовані суми аліментів.

До речі, з 1 жовтня 2022 року зростають і штрафи за порушення трудового законодавства, адже їхні розміри прив’язані до розміру мінімальної зарплатні.

Додатково інформуємо, що Уряд схвалив передачу функцій призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України. Рішення ухвалене на засіданні Уряду 16 вересня.