Нові правила отримання статусу учасника бойових дій

  • 1025

Відділ соціального забезпечення населення та захисту прав дітей Заболотівської селищної ради доводить до відома жителів громади, мобілізованих до лав ЗСУ та членів їх родин,   інформацію про те, що Кабінетом міністрів України змінено порядок і процедуру надання статусу учасника бойових дій громадянам України, які стали на захист держави від початку повномасштабного російського вторгнення, тобто з 24 лютого 2022 року.

Так, тепер основною умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є факт виконання ними особисто, або у складі військової частини бойових завдань. Водночас вимогу щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій скасовано.

Щоб підтвердити виконання бойових завдань, військовий має подати витяги або копії документів, за наявності мінімум одного з них:

- бойових донесень;

- журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

- вахтових журналів;

- польотних листів;

-матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Для отримання статусу УБД командири військових частин повинні звернутися до комісії, яка утворена при органі, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина або військовослужбовці самостійно можуть звернутися із відповідними документами через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Військовим при собі потрібно мати:

  • один із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, зазначених вище;
  • довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена новим додатком до Постанови КМУ № 413.