З 01 жовтня 2022 року зросла мінімальна заробітна плата та розмір ЄВ

  • 539

Фото без описуВід 1 жовтня 2022 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата і тепер становить 6700 грн. Вказане збільшення передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Підвищення мінімальної заробітної плати вплинуло на збільшення мінімального розміру ЄВ із заробітної плати працівників та з доходів самозайнятих осіб.

Відтак, із 1 жовтня 2022 року мінімальний страховий внесок становить 1474 грн, адже розмір ЄВ (22%) розраховується від мінімальної заробітної плати. Якщо до 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата була 6500 грн, то ЄВ складав 1430 грн.

Зростання розміру мінімальної заробітної плати з 1 жовтня не змінює ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп.

Так, ставки єдиного податку для І групи встановлюються у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для ІІ групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а ІІІ групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами для ФОП, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

– для І групи платників єдиного податку – не більше 10% розміру прожиткового мінімуму;

– для ІІ групи платників єдиного податку – не більше 20% розміру мінімальної заробітної плати.