3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

  • 114

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити, бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

         Відзначення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

У Заболотівській громаді питаннями людей з інвалідністю займається Відділ соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради. Цим людям виплачуються допомоги, надаються пільги, проводиться робота щодо забезпечення технічними засобами реабілітації.

Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми!