Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) за 1-ий тиждень 2023 року на території Заболотівської територіальної громади.

  • 79

За даними щотижневого епідеміологічного моніторингу на території Заболотівської громади за 1-ий тиждень 2023 року на ГРВІ захворіло 68 жителів, показник на 100 тисяч населення становить 340,53. Перевищення епідпорогу немає. У порівнянні з 52-м тижнем 2022 року захворюваність зросла на 11,5%. Випадків грипу не зареєстровано.

 За тиждень захворіло 36 дітей до 17 років, що становить 52,9% від загальної кількості хворих. У порівнянні з 52-м тижнем 2022 року захворюваність серед дітей до 17 років зменшилась на 2,7%.

Госпіталізовано 1 дорослого.

Летальних випадків від ускладнень ГРВІ не зареєстровано. 

 

Звертаємо увагу, що наразі в Івано-Франківській області циркулює грип типу А. Ризик захворіти на грип і мати тяжкі ускладнення є досить високим, особливо, для людей із груп ризику. Запобігти цьому можна отримавши одне щеплення проти грипу. Вакцинуватися можна не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону.

     Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

  • ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея; 
  • ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція.

Це означає, що ці вакцини пройшли реєстрацію та є безпечними до використання!

До того ж ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 є дуже високим — у 6 разів вищий ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій.

Важливо пам’ятати, що вакцинація від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. А також враховувати, що згідно з останніми медичними рекомендаціями щодо поєднання вакцин — щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом. Так ви збережете час і фінанси, які витрачаються на лікування.
 

Бережіть себе та будьте здорові!  

 

 

Підготувала лікар-епідеміолог

Снятинського відділу

Коломийського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                        

Олександра Томашовська