Помер Попадюк Мирослав Петрович

  • 121

Сумна звістка: на 86-му році життя відійшов до вічного спочинку наш славний заболотівчанин Мирослав Петрович Попадюк.

Досягнення нашого земляка:

Недаремно в народі кажуть, якщо Бог обдаровує людину талантом, то робить це щедро. Літературне надбання Мирослава Попадюка колосальне, а це і поезія, і пісня, і проза, есеї, праці з просвітництва та історії рідного краю. Мирослав Петрович - автор понад двох десятків книг, автор видання «Покутської хрестоматії», журналів «Покуття», «Стрітення», газет «Освіта» і «Просвіта». А ще Мирослав Петрович є автором цілої низки методичних просвітянських посібників.

За творчу працю став володарем Почесної грамоти Кабміну (2010), ордена «За заслуги ІІІ ст.» (2018), відзнак «За заслуги» перед Покуттям, Прикарпаттям, нашою Заболотівською громадою (2021), лауреатом обласної літературно-просвітницької премії ім. Марійки Підгірянки, літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини, лауреатом поважної обласної літературної премії імені Василя Стефаника у номінації „поезія” за книгу „Зоряна паморозь”, лауреат краєзнавчої премії ім. Євгена Паранюка.

Сподвижницькою є праця Мирослава Попадюка на педагогічній ниві. Свого часу активно прилучився до відродження національної школи на Прикарпатті. Став ініціатором будівництва трьох середніх шкіл, в яких директорував. За створення належних умов для навчання і виховання школярів, запровадження кабінетної системи був нагороджений орденом «Знак Пошани» та занесений на обласну дошку Пошани (1981), очолював районний відділ освіти (1985) в часи перебудови. Незмінно обирався від періоду створення районного Товариства української мови («Просвіта» (з 1989-го) його головою, і по нинішній час є почесним головою просвітянського об’єднання краю, ідейним натхненником літературно-творчої студії «Калинове гроно», що діє на теренах Заболотівщини та Снятинщини.

З 2007 року Мирослав Попадюк – член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, обласної організації Національної спілки письменників України.

Мирослав Петрович, це людина з відкритим щирим серцем і християнською мораллю в нім, людина, яка зробила вагомий вклад у скарбницю нашої літератури, у просвітницьку виховну роботу кількох поколінь Заболотівщини і не тільки. Його безмежна синівська любов до отчої землі, до України зворушує й викликає взаємні теплі й щирі почуття. Плоди творіння – про пережите, не забував озиратися навколо, з хвилюванням заглядав у майбутнє. Завжди чутливий до голосів світу, небайдужий до минувшини краю і тривожного сьогодення нашої землі, Мирослав Петрович своїм потужним голосом правди і справедливості і нині вселяє в нас непохитну віру: 

Усяке наш світ перебуде

Сто раз і сто тисяч раз…

Кожен поет – дитя своє епохи. Таким є Мирослав Петрович Попадюк: зосереджений і неспокійний, цілеспрямований та небайдужий.

Ваші слова будуть хорошою мотивацією на майбутнє для нас усіх!

Спочивайте з Богом. Вічна Вам пам'ять.

Зі співчуттям селищний голова та Заболотівська громада.