Світлої пам'яті Заболотівщини соловейка Петра Коржа, день народження якого маємо сьогодні.

  • 81

Моя карпатська доля

І

Там, де плаї зелені, аж ген під небеса,

Де крижано-студена Черемоша вода,

Де хмароньки лоскочуть зелених гір чуби -

Нап’юся я досхочу карпатської снаги.

Приспів

Моя карпатська доля мережана у снах,

Там мого серця воля у віршах і піснях,

І як би не судилось у доленьці моїй -

Я щиро вірю в диво моїх карпатських мрій.

ІІ

Там, де полонини лежать посеред гір,

Де стрімкі потоки біжать наперекір,

Де стрункі смерічки вигойдують вітри –

Нап’юся я досхочу карпатської снаги.

Приспів

ІІІ

Там, де Чорногора і Попіван в снігах,

Де серпантин-дорога: до мого серця шлях,

Де Писаний Камінь вік стереже горби -

Нап’юся я досхочу карпатської снаги.

Приспів

ІV

Там, де орли гніздяться - їм воля над усе,

Де зорі мені сняться - їх місяць стереже,

Де казки й легенди з дитячої пори –

Нап’юся я досхочу карпатської снаги.

Приспів

Пам'ятаємо!

Біографічна довідка.

Петро Корж, уродженець с. Зібранівка, останні роки проживав у м. Снятині, де й невтомно працював. Він був для усіх нас щирою та добросовісною людиною, справжнім патріотом. Ще у 1978 році почав працювати на посаді художнього керівника Рожневопільського сільського будинку культури, а з 1984 по 2008 роки вчитель музичного мистецтва у загальноосвітніх школах сіл Олешків та Зібранівка Снятинського району. В різні роки керував оркестром народних інструментів та кобзарським тріо «Дума», які виступали у містах Івано-Франківської області та Києві, естрадними ансамблями «Покутяни», «Зустріч», «Вишиваночка», жіночим фольклорним колективом «Барви Кулачина».

Петро Корж був нагороджений найвищими районною і обласною відзнакою – «За заслуги перед Покуттям» та «За заслуги перед Прикарпаттям».

Петро Корж гуртував довкола себе багатьох творчих особистостей, він заснував у районі Спілку самодіяльних композиторів Снятинщини, разом із дружиною Ярославою опікувався справами Творчого клубу імені Назарія Яремчука, який і заснував. Ця світла і життєрадісна людина запам’ятається усім як самобутній музикант і співак, ведучий, автор сценаріїв до багатьох свят, культурних імпрез у місті і селах Покуття. У його домі бували різні люди, відомі українські артисти, співаки, поети, письменники, батьки і діти.

Автор поетичних збірок «Служба за три коржики», «Казки від тітки Олі», «На смішній хвилі», поем «Степан Бандера», «Воскресіння», пісенних збірок «Понад Прутом», «Пісні для маленьких християн», «Пори року», «Лети Покуттям наша пісне», «Пісні Петра Коржа та Романа Запаринюка», «Покутяни у вінок Яремчукові». Автор драматичних творів «Ось тобі й приблуда», «Зло – добро, не подолає», «Іван Чорнота», «Микита Кожухар», «Новорічна казка».