День мобілізаційного працівника

Щорічно 17 березня Україна відзначає професійне національне свято – День мобілізаційного працівника (День військкоматів).

Подію започатковано 22 серпня 2000 року. Спочатку дата святкування була 14 вересня, на честь переформування мобілізаційного управління у 1993 році. У 2016 році день свята змінили у зв’язку з першою масштабною мобілізацією, яка відбулась саме 17 березня на початку російської агресії (2014 рік).

День мобілізаційного працівника має за мету висловити подяку за важливу й відповідальну працю – організацію мобілізації, комплектування військ тощо.

17 березня не є вихідним, проте цього дня державна влада вітає робітників та нагороджує найкращих преміями, грамотами, званнями, нагородами тощо.